©AFP
©AFP

Đirona igra bez pardona: Tri gola za 11 minuta presudila Raju u Kupu kralja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 17.01.24. | 23:32

Sigurno slavlje Katalonaca (3:1), u četvrtfinalu i Selta i Sosijedad

Da li je bitka za šampionsku titulu u španskom prvenstvu preveliki zalogaj za Đironu pokazaće drugi deo sezone, ali ekipa sa stadiona Munisipal de Montolivi nastavlja da oduševljava partijama u svim takmičenjima. Ovoga puta preslišala je Rajo Valjekano na krilima vremešnog Kristijana Stuanija i lakše nego što se očekivalo obezbedila plasman u četvrtfinale Kupa kralja - 3:1 (3:1).

Pitanje prolaska je bilo rešeno praktično već u 26. minutu, kada je Blind krunisao drugu asistenciju Portua na meču, a sva tri gola Katalonaca postignuta su u razmaku od 11 minuta. Stuani je 16. minutu bio na pravom mestu da sa vrha peterca pošalje Portuovo dodavanje u mrežu Raja, dok je četiri minuta kasnije preuzeo odgovornost kod jedanaesterca i drugi put matirao Danija Kardenasa na utakmici.

Rajo je uspeo da se vrati u život u 36. minutu preko Randija Enteke, ali je to bilo sve što je ova ekipa uspela da uradi do kraja meča, upkos brojnim pokušajima Fransiska Rodrigesa da pronađe dobitnu kombinaciju na terenu i igrača koji bi uneo živost u njegov tim.

Veliki rezultat ostvaraila je i Selta, koja je na Mestalji eliminisala Valensiju (3:1) i plasirala se među osam najboljih u ovom takmičenju. Heroj slavlja gostiju iz Viga bio je Anastasios Duvikas, koji je postigao dva gola, a ukupno šest ove sezone u Kupu kralja, pa trenutno deli prvo mesto liste strelaca sa Azijerom Viljalibreom.

Ulogu favorita danas je opravdao Real Sosijedad, koji je sa igračem više u drugom poluvremenu slomio otpor Osasune (2:0), pogocima Mikela Ojarzabala i Mikela Merina.