Semih Kilidžsoj (Printscreen)

Istanbulski orlić raširio krila i izvukao Bešiktaš iz krize (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.12.23. | 20:28

Turski velikan na gostovanju Hataju prekinuo seriju od tri meča bez pobede u šampionatu

Šok-teparija je upalila, Serdar Topraktepe je oživeo Bešiktaš. Doskorašnji pomoćnik Rize Čalimbaja preuzeo je klubu istanbulskog velikana od znatno iskusnijeg kolege i izvukao istanbulskog velikana iz mini krize. Posle tri vezana meča bez trijumfa u Super ligi, istanbulski Orlovi su se u 18. kolu vratili na željeni kurs savladavši Hataj u gostima – 2:1 (1:0).

Prva pobeda posle okruglo mesec dana u šampionatu vratila je Bešiktaš na petu poziciju, na kojoj je bio i pre početka kola (u međuvremenu ga preskočila Adana Demir), ali i izjednačio bodovno sa četvrtoplasiranim Kajzerijem (po 29 bodova) koji je juče upisao drugi vezani poraz u šampionatu.

Gosti iz Istanbula su utakmicu prelomili u svoju korist u završnoj fazi prvog, odnosno uvodnoj fazi drugog poluvremena. Domaćina je načeo golobradi Semih Kilidžsoj, napadač koji je za omladinski tim Bešiktaša u prethodne dve sezone postigao 38 golova. Večerašnji mu je pak bio tek drugi za seniorski tim, odnosno prvi u Super ligi.

Amir Hadžiahmetović je poslao nezgodnu loptu sa boka pred gol Hataja, a 18-godišnji Kilidžsoj utrčao između štopera i golmana domaće ekipe i samo ćušnuo loptu u mrežu sa pet metara. Hadžiahmetović se i kod drugog gola Bešiktaša našao u ulozi asistenta pošto je njegov centaršut iz kornera u 53. minutu u pogodak pretvorio Omar Koli.

Bez drame, međutim, nije moglo ni ovog puta, jer je desetak minuta pre kraja Armin Hodžić prepolovio vođstvo gostiju posle odbitka i nespretne reakcije Danijela Amartija. Ipak, i pored velike inicijative, Hataj u zavšnici nije uspeo ozbiljnije da ugrozi trijumf Topraktepeovih momaka.

Svih 90 minuta za domaći tim odigrao je Nikola Maksimović, koji je posle duže pauze prouzrokovane povredom od poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima tri počeo u startnoj postavi.

TURSKA 1 – 18. KOLO

Sivas – Istanbul 1:0 (0:0)