Galata (©Reuters)

Istorijsko slavlje Sivasa u Istanbulu, Rizeov zakasneli vatromet

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.05.22. | 21:27

Galatasaraj pao kod kuće – 3:2

Velike probleme ima Galatasaraj, drmaju se klupski redovi, spremaju se izbori, a sav taj haos nije mogao da ne ostavi tragove na ekipu i njene rezultate.

Ostala su tri kola do kraja prvenstva, a Lavovi su odavno izgubili takmičarski motiv, pošto do Evrope ne mogu, opstanak im nije ugrožen. Posle dve uzastopne pobede rodila se nada da će ekipa makar u finišu da malo opere obraz, međutim, Sivas je danas imao drugačije planove...

Klupsku istoriju je Sivas ispisao danas na Bosforu, jer je prvi put u prvenstvu kao gost savladao Galatasaraj – 3:2. Jedini je maler što ni njemu ta tri boda, osim prestiža, ne donose baš ništa. Eto, sada je na tabeli iznad giganta iz Istanbula.

Domaćin je poveo golom Gomisa u 10. minutu, ali su gosti uspeli da naprave obrt preko Jatabarea i Ulvestada. Uspeo je Gomis pogotkom iz penala da vrati egal, da bi Oguz u 64. minutu doneo novo vođstvo i pobedu Sivasu.

Geztepe će naredne sezone igrati u drugoj ligi, pa je danas izašao bez volje i želje na teren protiv Rizea i doživeo katastrofu – 7:1.

Ni Rizeu ovi bodovi verovatno neće značiti ništa, jer je pred poslednja tri kola Gazijantepu dovoljan samo jedan bod da bi opstak i da bi Altaj i Rize poslao u niži rang.

Bešiktaš je kao gost bio bolji od Kajzerija (3:2), ali šest bodova je daleko od četvrtog mesta koje vodi u Ligu konferencije, tako da će sledeće jeseni, izvesno, dva od tri najveća turska kluba biti van evropske scene.

TURSKA 1 – 35. KOLO

Fenerbahče - Gazijantep 3:2 (1:0)