(©Starsport)

Javor sa igračem manje slavio u Milanovcu, Zlatibor iznenadio Inđiju u 87. minutu

Vreme čitanja: 2min | čet. 08.04.21. | 18:02

Uzbudljivim utakmicama okončano 30. kolo

Susretima prethodno odloženim zbog snega spuštena je zavesa na 30. kolo Superlige Srbije, a uzbudljivo popodne obeležile su pobeda Javora u gostima Metalcu (2:1) i remi koji je Zlatibor izborio u samoj završnici susreta sa Inđijom (2:2).

Fudbaleri Javora odneli su ceo plen sa gostovanja Metalcu, a uspeh Ivanjičana najbolje dočarava podatak da su tek drugi tim, posle Crvene zvezde koji je osvojio sva tri boda u Gornjem Milanovcu. Iako su igrači Javora pogocima Lukovića u 13. i Pavišića u 20. minutu ekspresno stekli osetnu prednost i trasirali put ka važnim bodovima u borbi za opstanak, posao saigračima, drugim žutim kartonom u nadoknadi prvog poluvremena otežao je Nikola Tričković.

Brojčanu prednost izabranici Žarka Lazetića umeli su da naplate iz penala koji je u 51. minutu realizovao Jokić, ali uprkos vidnoj želji da izbegnu poraz, igrači Metalca nisu uspeli da i drugi put stignu do mreže Javora koji se pobedom dodatno udaljio od opasne zone.

Istovremeno, po važne bodove na strani u trci za opstanak krenula je Inđija, međutim Vasilije Janjić pogotkom u 35. minutu pokazao je da Zlatibor neće predstavljati lak plen za rivala. Uprkos golu zaostatka gosti su na krilima dvostrukog strelca Bastajića uspeli da preokrenu rezultat do odlaska na odmor i vođstvo očuvaju sve do završnice susreta.

U momentima kada je već bila viđena druga uzastopna pobeda Inđije, Zlatibor je uspeo da iznenadi rivala i pogotkom Vukića u 87. minutu stigne do boda.