Jokanova odbrana se raspala kada nije smela! Premijer liga zove Kardif! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.05.18. | 15:26

Fulam izgubio na gostovanju Birmingemu (1:3), pa će morati u doigravanje za Premijer ligu. Prvi rival biće Derbi Kaunti

Četiri meseca života u fudblaskom raju, četiri meseca izvanrednih rezultata i onda odlazak u pakao doigravanja za Premijer ligu! To je sudbina srpskog Fulama u ovogodišnjem Čempionšipu! Prosto, odbrana ekipe Slaviše Jokanovića se raspala kada nije smela i potpisala kapitulaciju na gostovanju Birmingemu (1:3).

Tuga u Londonu, a velika radost u Kardifu. Ekipa Nila Vornoka, koja je veći deo sezone provelma na drugoj poziciji, mogla je da nakrivi kapu i sa mršavim remijem protiv Redinga (0:0). Dovoljno za ekstazu u Velsu i povratak u englesku elitu do 2014.godine..

Prosto, danas kao da nije bilo suđeno Slaviši Jokanoviću i Aleksandru Mitroviću koji je ponovo predvodio napad Kolibara. Imao je Fulam veći posed, ali je dobio lekciju iz direktnog fudbala koji je demonstrirao Birmingem.

Kakva kontra Birmingema je sevnula u 15.minutu. Iz tri dodira domaćin je matirao kompletnu postavu Fulama. Lopta je na kraju došla do Jutkijevića koji je sa tri metara zakucao loptu u mrežu gostiju... A posle prvog popusta došao je drugi. Centaršut iz kornera u 43.minutu Din je pretvorio u pogodak.

Posle dva gola zaostatka i vodom u ušima Fulam više nije mogao. Domaćin se grčevito branio, a prema izveštajima kolega iz Engleske Aleksandar Mitrović je bio aktivan u napadu gostiju. Nije vredelo. Sve što je Fulam uspeo da uradi jesse počasni pogodak Karnija.

Fudbaleri i stručni štab Kardifa kao da su znali za dešavanja u Birmingemu. Odigrali su tvrd meč i zatvorili su sve prilaze golu. Tome u prilog ide i činjenica da je Reding imao samo jednu opipljivu šansu. Kardif nije mnogo zapinjao napred. Bio je konkretniji, ali bez rizika je došao do rezultata koji ga vodi u englesku elitu.

Pored Kardifa u Premijer ligu se plasirao Vulverhempton. U polufinalnim duelima za popunu Premijer lige sastaće se Fulam-Derbi i Aston Vila - Midlzbro.

ENGLESKA 2 - 46. KOLO

Ipsvič - Midlzbro 2:2 (1:0)