KRAJ! Epski preokret Boltona za ostanak u Čempionšipu! Barton i Barnsli su trećeligaši

Vreme čitanja: 3min | ned. 06.05.18. | 15:35

Sanderlend se časno oprostio od drugoligaškog društva i promovisao novog kapitena - golobradog šesnaestogodišnjaka...

Gotovo je! Ligaški deo Čempionšipa spustio je zavesu za ovu sezonu. Fulam se sapleo kada je najmanje smeo, zbog toga Kardif slavi direktan prolaz u Premijer ligu, dok će Slaviša Jokanović, Aleksandar Mitrović i društvo ukrstiti koplja sa Derbijem u plej-ofu za prolaz u elitu! S druge strane, putem Sanderlenda, koji se ubedljivim trijumfom nad prvoplasiranim Vulverhemptonom časno oprostio od Čempionšipa, krenuće fudbaleri Barnslija i Bartona, pošto se Bolton epskim preokretom u poslednjim minutima utakmice spasao i izbegao povratak u trećeligaško društvo!

Popularni Trotersi bili su u slobodnom padu u ambis protiv Notingema, ali su čudesni zaokret rezultata u završnici utakmice doneli Dejvid Veder i Aron Vilbraham! I to u razmaku od nepunih 60 sekundi - 3:2 (0:0)!

Kakva je to utakmica bila na Makronu! Prava, pravcata drama vredna filmskog platna! Posle ravno 67 minuta mirovanja krenulo se u neverovatan slalom koji se završio velikom pobedom Boltona i opstankom u Čempionšipu! Sve je počelo od gola Adama Le Fondra, posle čega su brzopoteznim reakcijama Ben Ozborn i Džek Kolbek doneo prvi preokret rezultata i 2:1 za Notingem Forest, tek nešto više od deset minuta pre kraja! Ali, onda se desilo pomračenje uma gostujućih fudbalera koje su Veder i Vilbraham brutalno kaznili u 87, odnosno 88. minutu!

Euforično slavlje nekada redovnog premijerligaša i učesnika nekadašnjeg Kupa UEFA, doduše, ne pokriva činjenicu da je isti taj klub pao na najniže grane, kada je opstanak u drugoj ligi uspeh.

Barton je posle tri uzastopne pobede u završnici Čempionšipa sve uprskali i praktično sami sebi presudili! Barton kao gost nije uspeo da savlada Preston, kome pobeda jeste bila potrebna kako bi se održala plej-of nada živom, zbog čega je na terenu i pokazao veću želju.

Domaćin je u vođstvo stigao već u 26. minutu preko Kaluma Robinsona, ali je Houp Akpan sredinom drugog poluvremena doneo poravnanje rezultata i zapalio iskru. Istu je, beskrupulozno, ugasio Luis Moult u poslednjim sekundama utakmice, čime je praktično potpisao Bartonovu selidbu u niži rang.

Iako rezultatski nimalo interesantan, meč na Stadionu svetlosti bio je posebno emotivan za fudbalere, stručni štab i navijače Sanderlenda. Crne mačke će po prvi put u klupskoj istoriji postati član Lige 1, odnosno zaigraće u trećoj ligi prvi put nakon punih 30 godina, kada su bile deo nekadašnje Divizije 3.

Sanderlend je u poslednjoj utakmici sezone nadigrao prvoplasirani Vulverhempton rezultatom 3:0 (2:0), a čak će i rezultat pasti u drugi plan pošto se u finišu susreta dogodio istorijski trenutak. Igrao se 87. minut kada je kapiten Džon O'Šej napustio igru kako bi mesto ustupio novom kapitenu, najmlađem u klupskoj istoriji. Radi se o golobradom 16-godišnjaku Baliju Mumbi, koji nije mogao da krije radost zbog velike časti koju je dobio, uprkos teškim momentima u kojima se klub nalazi...

Golove za pobednički tim postigli su Edžarija u 19, Ešli Flečer u 45. i Padi Mekner u 66. minutu utakmice.

ENGLESKA 2 - 46. KOLO

Ipsvič - Midlzbro 2:2 (1:0)