Joveljić igra u strašnoj formi - još dva komada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.07.22. | 06:16

Ali i poraz Galaksija od slabašnog san Hozea...

Srpski napadač Dejan Joveljić (22) igra jednu od najboljih sezona u karijeri u dresu Los Anđeles Galaksija! Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Anderlehta, Volfzbergera i Ajntrahta iz Frankfurta postigao je dva gola rano jutros protiv San Hozea, čime je nastavio golgeterski niz, međutim njegov tim je poražen od San Hozea - 2:3.

Galaksi se kasno probudio, praktično prespavao prvo poluvreme, što je jedan od najslabijih timova Zapadne konferencije MLS lige umeo da kazni. San Hoze je u prvom delu postigao sva tri gola preko Espinoze sa penala, Ebobisea i Lopeza i tako praktično stekao nedostižnu prednost.

Domaćin je krenuo sjajno u drugom delu, Joveljić prvi put zatresao mrežu samo tri minuta po povratku na teren, ali igrači San Hozea nisu dozvolili da upadnu u paniku. Konsolidovali su se, dobro odolevali sve do samog finiša i na kraju sačuvali prednost.

Dejan Joveljić drugi gol postigao je u 88. minutu na vrlo atraktivan način, uneo malo drame, međutim LA Galaksi nije imao snage za još jedan udar u sudijskoj nadoknadi.

S jutrošnja dva Joveljić je došao do brojke od osam pogodaka u MLS ligi, a 11 u svim takmičenjima ove sezone.

Nakon ovog poraza tim iz Kalifornije umanjio je sebi šanse da se nađe u plej-ofu.