Kad zataji Dovbik, tu je drugi Ukrajinac: Đirona ponovo dobija

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.02.24. | 22:52

Katalonci rutinski protiv Raja - 3:0

Titula nije bila realnost ni u trenucima najveće igračke moći Đirone, ali plasman u Ligu šampiona je realan cilj katalonskog kluba. Đirona je prebrodila malu krizu u igri, i pobedom nad Rajo Valjekanom (3:0) prekinula niz od tri utakmice bez pobede...

Opet je trijumf Đirone imao ukrajinski potpis. Slab meč odigrao je napadač Artem Dovbik, ali se u glavnoj ulizi našao Cigankov. On je u 52. minutu dobio sjajan pas iz dubine Gutjeresa, uspeo da primiri loptu prvim kontaktom i lagano pogodi dalji ugao. Na taj način zadovoljena je u fudbalska pravda. Pokazala je Đirona veoma bitnu crtu, gotovo rutinski je dobila utakmicu, ne ostavivši prostor Rajo Valjekanu da može do iznenađenja i prve pobede posle sedam utakmica.

Gosti iz Madrida bili su prilično bezopasni. Prvo poluvreme završili su bez udarca u okvir gola. Tek nešto bolji su bili u nastavku, ali nada im je umrla posle drugog žutog kartona Čavarije

U sudijskoj nadoknadi Đirona je podebljala trijumf sa dva pogotka Savija.