Kopa Libertadores: Šampion kao kiša oko Kragujevca, opet bez pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.04.24. | 02:53

Sero Portenjo čak bio bliži golu...

Šampion Južne Amerike ponovo nije uspeo da dođe do celog plena u gostima, ali je zadržao vođstvo u A grupi Kopa Libertadores. Nakon što je jedva izvukao 1:1 u Limi na premijeri, noćas samo 0:0 protiv Sero Portenja u Asunsionu.

U narednom kolu četa Fernanda Diniza ide u goste Kolo Kolu, koji nije uspeo da slomi otpor Alijansa Lime - 0:0.

Kao po običaju Fluminense je dominirao u polju, imao posed od 77 odsto, međutim ne i pravu ideju kako da dođe do šanse. U poslednjoj trećini terena gosti su uglavnom bili bezopasni i za 90 i kusur minuta zabeležili jedan jedini udarac u okvir gola.

U finišu prvog dela Andre je doživeo težu povredu, zbog čega je Diniz morao da ga zameni.

Trener brazilskog tima probao je u finišu s dvojicom veterana, ubacio Renata Augusta i Daglasa Kostu, ali ni oni mu nisu pomogli da probije bedem Sero Portenja. Štaviše, Piris da Mota, vezista domaćina imao je možda i najbolju šansu na utakmici u 79. minutu, kada je lepo tukao glavom, no golman Fabio je dobro intervenisao.

Paragvajci, inače, gol nisu primili na četiri utakmice zaredom i ukoliko dobiju Alijansa Limu biće u dobroj poziciji da se bore za plasman u drugu fazu takmičenja, gde su do sada šest puta stizali do polufinala. Poslednji put, doduše, pre 13 godina.