Lazar Marković zagazio u četvrtu deceniju porazom, Baloteli pogodio za pobedu

Vreme čitanja: 2min | pon. 04.03.24. | 20:29

Dan u turskoj Superligi interesantan zbog povezanosti bivših saigrača iz Liverpula

Pre deset godina važio je Lazar Marković za jednog od najtalentovanijih srpskih igrača, a igrama za Benfiku naterao je Liverpul da izdvoji 25.000.000 evra i učini ga u tom trenutku jednim od tri najskuplja fudbalera u istoriji Srbije (uz Sava Miloševića i Nemanju Matića). U istom prelaznom roku kada je na Enfild stigao popularni Markec, na kultni stadion je došao i Mario Baloteli. Italijanski napadač poreklom iz Gane već je tih godina bio u padu karijere, ali je dolazak u Liverpul bio poslednja šansa da je oživi. Nisu ni Marković ni Baloteli ostavili dublji trag u Engleskoj, nisu ispunili pun potencijal i sada igraju u Turskoj.

Baloteli je iz penala dao pobedonosni gol za Adanu Demirspor protiv Fatih Karagumruka u 27. minutu, dok je Markovićev Gazijantep na Lazarov 30. rođendan poražen na gostovanju Antaliji 1:0. Iznenađenje dana priredila je Alanja trijumfom protiv trećeplasiranog Trabzona 3:1 (2:0).

Prethodnih sedmica Marković nije bio u startnoj postavi Gazijantepa, dobijao je šansu na kašičicu, a zahvaljujući zalaganju na treninzima dobio je priliku rumunskog stratega Marijuša Šumudike od prvog minuta. Stigao je da dobije žuti karton u 43. minutu, a igru je napustio u 72. Markovićeva ekipa ostala je u zoni ispadanja, a danas je poražena golom Šveđanina Sema Larsona u 40. minutu.

Trabzon i Bešiktaš vodiće veliku borbu do kraja sezone za osvajanje trećeg mesta koje vodi u Ligu Evrope, a istanbulski crno-beli imaju razloga za zadovoljstvo, pošto je šampion iz 2022. godine izgubio na gostovanju od Alanje 3:1 (2:0). Meč je obeležio veliki kisk defanzivca Trabzona Mendija Batiste koji je misleći da je u toku prekid poslao loptu u noge Efekana Karadže, koji ju je sa par metara samo prosledio u gol za 2:0.

TURSKA 1 – 28. KOLO

Kasimpaša – Sivas 0:0

Ankaragudžu - Istanbul 1:1 (0:1)