Leverkuzenovih 18 pobeda u sezoni i maksimala u Ligi Evrope! Vešović, Janković i Andrade na korak od osmine finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 30.11.23. | 23:05

Roma remizirala u Ženevi (1:1), Viljareal savladao Panatinaikos i overio nokaut fazu (3:2)

Nema kraja Leverkuzenovom fudbalskom snu. Fantastična ekipa Ćabija Alonsa ostvarila je i 18. pobedu u ovoj fantastičnoj sezoni, što znači da nije srušen samo Bajern Minhen u Bundesligi (2:2). Što se tiče Lige Evrope, nemački klub je ostvario i petu pobedu u isto toliko mečeva, ostvarivši rutinsko slavlje na gostovanju Hekenu - 2:0 (1:0).

Utakmicu je obeležio dvostruki asitent Josip Stanišić, koji je prvo u 14. minutu namestio pogoidak Viktoru Bonifejsu, a u 74. minutu i Patriku Šiku, kod postavljanja konačnog rezultata.

Heken zaslužio više, s obzirom da je imao nekoliko dobrih prilika u oba poluvremena, ali su Aspirindžije rutinski odradile posao. Alonso je uprkos kombinovanju tima nastavio fantastičnu seriju rezultat i pritom sačuvao energiju u sopstvenim redovima za derbi sa Dortmundom na Baj Areni.

Ozbiljna drama viđena je u Moldeu, gde je Karabag vodio protiv domaćina do 82. minuta, a potom u petom minutu nadoknade izborio bod (2:2). Ekipa Marka Jankovića, Marka Vešovića i Patrika Andradea ima razloga za zadovoljstvo, pošto ima bolji međusobni skor od večerašnjeg rivala, zahvaljujući minumalnoj pobedi u Bakuu na startu takmičenja, pa u poslednjem kolu na svom terenu protiv prežaljenog Hekena ima priliku da obezbedi drugo mesto. Molde ide na noge Bajeru, koji se neće tako lako odreći maksimalnog učinka, iako je razrešio svaku dilemu po pitanju plasmana.

Gosti su poveli još u 11. minutu preko Žuninja i onda na prilično siguran način uspevali da drže vođstvo. Ipak, onda im se sve srušilo u roku od svega pet minuta, kada je Kristijan Eriksen dva puta bio strelac. Ipak, gosti su uspeli da se podignu i postignu verovatno ključni pogodak u ovoj evropskoj sezoni. Njega je postigaoi Balul Musafazada u petom minutu nadoknade.

Da je Panatinaikos ceo mneč igrao kao poslednjih pola sata, verovatno bismo pričali o senzacionalnom slavlju grčkog kluba, ovako to je bilo dovoljno samo za častan poraz u Viljarealu od Žute podmornice (2:3). Sastav Garsije Marselinja Torala već u 47. minutu vodio je sa 3:0, kada je Hose Luis Morales zatresao gostujuću mrežu, što ga je možda i opustilo u poslednjih pola sata. Morales je u 34. minutu bio asistent kod pogotka Komesana, dok je pet minuta ranije Aleks Baena postigao vodeći pogodak.

Roma je prošla dalje u Ligi Evrope, ali je to uradila na prilično bled način, kakva je bilo i čitavo dosadašnje učešće u drugom po kvalitetu klupskom takmičenju na Starom kontinentu. Ekipa Žozea Murinja je remizirala sa Servetom (1:1) u Ženevi, pa uoči poslednjeg kola gleda u leđa Slaviji iz Praga, koja je u uzbudljivom meču preokrenula utakmicu protiv Šerifa u Tiraspolju (3:2).

Vučica je vodila 10. golom Romelua Lukakua u sezoni, koji je postigao na asistenciju Ljorentea u 21. minutu, dok je konačan rezultat postigao Kris Bedija u 50. minutu, na asistenciju Miroslava Stevanovića.

Slavijin heroj u Tiraspolju bio je Muhamed Tidžani, koji je postigao pogodak iz šenala u petom minutu nadoknade. Gosti su vodili golom Jurecke od 19. minuta, ali su u finišu prvog i na početku drugog poluvremena Tovar i Nogom doneli prednost domaćinu, dok je na 2:2 izjednačio Hristos Zeferis u 78. minutu.