Bertran Traore u dresu Burkine Faso (©AFP)

Lukavi Traore prvencem presudio Bešiktašu na Vodafon parku (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 12.09.22. | 20:01

Bašakšehir slavio u istanbulskom derbiju pogotkom bivšeg igrača Čelsija i Liona

Stigao je Bertran Traore u Tursku na pozajmicu iz Aston Vile i odmah pokazao da je klasa za Superligu. Samo 15 minuta na debiju protiv Alanje bilo mi je potrebno da upiše asistenciju, a sada je postigao i prvenac. Srušio je Bešiktaš u gradskom derbiju i to na Vodafon parku - 1:0.

Bešiktaš je tako pretrpeo prvi poraz u sezoni. Gradski rival ga je preskočio zbog bolje gol razlike (9:0) iako ima isti broj bodova (13), ali li utakmicu manje. Konja ostaje prva sa bodom više, ali poput Orlova ima meč više od Bašakšehira.

Izabranici Valerijena Ismaela su propustili veliki broj prilika. Pošteno se ispromašivao Žorž Kevin Enkudu, u završnici je Dženk Tosun makazicama pokušao da poravna, ali je bio neprecizan. Na kraju je domaćin uputio tri puta više udaraca ka golu od rivala, ali je samo dva puta naterao golmana Bašakšeira Babadžana da interveniše.

Igrao se 71. minut kada je pala odluka. Bertran Traore je presekao napad domaćina na centru, pokrenuo kontru, koju je posle pasa Kenija pretvorio u pogodak efektnim i lukvim udarcem u bliži ugao.

TURSKA 1 - 6. KOLO

Alanja - Ankaragudžu 2:1 (0:0)