Majnc se diže sa Zajvertom, možda mu i ne treba novi trener

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.11.23. | 19:39

Hofenhajm uzeo tek četvrti bod kod kuće...

Možda Majnc i neće morati da traži novog trenera. Stvari sa Janom Zajvertom sasvim pristojno funkcionišu. Mada ekipa još nije izašla iz opasne zone, pet bodova u tri kola, od čega tri nosi trijumf nad učesnikom Lige šampiona - RB Lajpcigom, učinak je za svako poštovanje mladog staručnjaka.

Na zatvaranju 12. runde Majnc je odigrao 1:1 sa Hofenhajmom u Zinshajmu, međutim bio je dosta bliži pobedi. Čak se može reći da je nadigrao rivala u većem delu utakmice.

Hof je novog poraza kod kuće prvo spasao golman Oliver Bauman, pošto je na 1:1 odbranio penal Ajmenu Barkoku u 68. minutu, da bi u samom finišu utakmice ponajbolji akter ovog susreta - Marko Rihter, pogodio prečku iz slobodnog udarca.

Nekadašnji igrač Herte je doneo prednost Majncu u 39. minutu, kada je pretrčao dobrih sedamdesetak metara i onda šmekerski, špicem, gurnuo loptu pored nemoćnog Baumana.

Pelegrino Mataraco je želeo promene pod hitno, izvršio tri promene tokom pauze i to mu se isplatilo već na startu drugog dela. Jedan od rezervista Pavel Kadežabek je lepo centrirao, a Robert Skov zahvatio lepo loptu i poslao je u suprotan ugao za konačnih 1:1.

Očekivalo se da Hof nastavi u istom stilu, međutim taj elan sa starta drugog poluvremena brzo je nestao, Majnc je ponovo postao konkretniji i bio bliži celom plenu.

Zajvertovi momci idućeg vikenda igraju kod kuće protiv Frajburga, dok Hofenhajm gostuje u Menhengladbahu.