Fudbaleri Palmeirasa (Foto: Reuters)

Nezaustavljivi Palmeiras prekinuo petogodišnji post i nastavio da maršira ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 04.10.22. | 03:05

Gubio je Verdao od 20. minuta, ali je na kraju odneo ceo plen iz Rija

Izgleda da je vreme da Abel Fereira kompletira svoju kolekciju u brazilskom fudbalu. Osvojio je Kup Brazila, Paulista šampionat, dva puta Kopa Libertadores i Rekopa Sudamerikanu. Ostala mu je još titula u Seriji A, a kako stvari stoje na dobrom je putu da vratio Palmeiras na brazilski tron posle četiri godine.

Verdao je u 29. kolu upisao 18. pobedu. Savladao Botafogo na strani 3:1. Produžio je niz bez poraza na 14 utakmica, u gostima 15. put zaredom nije izgubio. Tačnije, još nije osetio gorčinu neuspeha van svog stadiona u tekućoj sezoni. Sa 63 boda je ubedljivo prvi, ima 10 više od Internasionala na devet kola do kraja. Čini se da je šampionska trka u Brazilu gotova.

Uspeo je da prekine i post od pet godina bez trijumfa na Nilton Sanos stadionu u Riju, iako je gubio od 20. minuta, susret okončao sa igračem manje.

Poveli su fudbaleri Botafoga na radost svih ljubitelja fudbala u Brazilu, osim onih kojima je u srcu Verdao. I to na spektakularan način. Bivši fudbaler Porta i Olimpijakosa Tikinjo Soareš je fenomenalno šutirao sa oko 20 metara udaljenosti i pogotkom za TV špice matirao Vevertona.

Ipak, Palmeirasu je za odgovor bilo potrebno samo šest minuta. Jedan od domaćih igrača je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sviran je penal, VAR ga je potvrdio, a u gol pretvorio sjajni Gustavo Skarpa.

Već u 36. minutu - preokret. Fantastičan prodor Pikereza po levoj strani, prodao je par lažnjaka čuvarima, poslao loptu na dalju stativu gde se našao Majke i smestio je u mrežu domaćina za 2:1.

Do odmora nije bilo promene rezultata, da bi posle 15 minuta igre u nastavu i greške jednog od domaćih fudbalera, Palmeiras u par poteza stvorio gol šansu koju Dudu nije propustio da iskoristi. Postalo je jasno, četa Abela Fereire nastavlja marš ka tituli.

Pojavio se crv sumnje kada je Ze Rafael zaradio drugi žuti karton u 69. minutu, ali je Palmeiras to iskoristio da svima još jednom pokaže da je šampionski tim. Napravio je Fereira par izmena, zategao redove i njegovi izabranici su sačuvali prednost. Čini se da je samo pitanje trenutka kada će Verdao osvojiti 11. titulu šampiona Brazila.

BRAZIL 1 - 29. KOLO

Atletiko Mineiro – Fluminense 2:0 (1:0)