©Reuters
©Reuters

Ovakvi kiksevi vode ka Cvajti, Šalke sa desetoricom primio gol i izgubio od Augzburga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.10.22. | 19:44

Veliko slavlje ekipe Enrika Masena - 3:2

Uzalud su igrači Šalka trošli energiju, stizali dva gola prednosti i došli u situaciju da pojure i sva tri boda na svom terenu protiv Augzburga, jer su onda sve uspeli da uprskaju sa igračem više na terenu - 2:3 (1:2).

Mergim Beriša je u 71. minutu zaradio drugu javnu opomenu i ostavio ekipu Enrika Masena u poroblemu, ali taj trenutak kao da je uticao na pad koncentracije u domaćim redovima. Šest minuta kasnije otvorio se prostor gostujućim igračima, Robert Gumni je ostao sam na desnoj strani, usledio je dobar centaršut koji je u pogodak preciznim udarcem glavom pretvorio Andre Han.

Augzburg je na odličan način otvorio utakmicu i golovima Ermedina Demirovića već u 21. minutu vodio sa 2:0. Ekipa Franka Kramera je uspela da smanji rezultat preko Simona Terodea od 33. minuta, a onda je uložila mnogo napora kako bi stigla do izjednačenja. U tome je uspela u 63. minutu, kada je Dominik Dreksler zabeležio drugu asistenciju, a Tom Kraus postigao prvenac u ovoj sezoni.

Sve to kao da je previše istrošilo domaćina, čija je odbrana katastrofalno reagovala u kobnom 77. minutu. Han je uspeo da zahvati loptu imeđu dvojice protivničkih igrača i postavio konačan rezultat. Šalke je do boda mogao da stigne u sedmom minutu nadoknade, kada je Leo Grejml bio u dobroj situaciji, ali je njegov udarac glavom završio preko prečke Augzburgovog gola.

Domaćinu je ovaj meč bio od velike važnosti, s obzirom da je na samo bod udaljenosti od opasne zone, ali nije uspeo. Augzburg je vezao treću pobedu i ozbiljno se odaljio ugroženih ekipa sa dna tabele.