Pao rekord star 43 godine: Porto 57. uzastopnu utakmicu bez poraza, žilavi Gimarais pao sa bele tačke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.22. | 21:17

Zmajevi stavili jednu ruku na titulu

Skinuo je Sporting paučinu iz trofejnih vitrina prošle sezone osvajanjem Primeire, ali će po svemu sudeći već ove morati da je preda u ruke Portu. Nije lisabonski tim mnogo ispod prošlogodišnjeg nivoa, izgubio je samo dve utakmice u dosadašnjem delu prvenstva, ali su upravo ta dva poraza napravila razliku, jer Porto - ne gubi. Na gostovanju Vitoriji u 29. kolu ekipa Serža Konseisaa je slavila minimalnim rezultatom i zadržala šest bodova prednosti u odnosu na aktuelnog prvaka - 1:0 (1:0).

Trijumf protiv Gimarais bio je ujedno 57. uzastopna utakmica u Primeiri koju Porto nije izgubio računajući ovu i prethodnu sezonu, čime je oborio rekord Benfike iz sezone 1978/79 po broju vezanih mečeva u kojima nije osetila gorčinu poraza.

Ujedno, bio je ovo četvrto uzastopno slavlje Zmajeva u Gimaraisu. I svako od njih dobili su tesno, jednim golom razlike. Tako je bilo i večeras.

Vitorija se ponovo ispostavila kao žilav i neugodan rival, fokusirala se prvenstveno na odbranu gola i vrlo lako je moglo da se desi da se favorizovani domaćin saplete. Ipak, razliku u korist Porta napravio je penal iz 36. minuta koji je materijalizovao Medi Taremi. Mogao je iranski napadač pola sata kasnije da podeblja golgeterski saldo i dupli prednost svog tima, ali mu je ovog puta protivnički golman Bruno Varela pročitao udarac sa bele tačke i ostavio ga na 15 ligaških pogodaka.

Srećom po Taremija, nije taj promašaj skupo koštao goste, jer Vitorija zaista nije bila opasna po gol lidera, na šta ukazuje i jedan udarac u okvir gola. Drugi žuti karton i isključenje napadača Vitorije Oskara Estupinjana na desetak minuta pre kraja samo je otežao situaciju domaćem timu i osudio ga na poraz.

Inače, meč je u jednom trenutku prekinut na kratko, jer je navijač utrčao na teren i pokušao da šutne jednog od igrača Vitorije. Ipak, redari su ga ubrzo uhvatili i izveli sa terena.