Navijači Hanze Roštok (©Reuters)

Posle devet godina Cvajta ponovo u Roštoku: Hanza sa Dinamom napušta 3. ligu

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.05.21. | 15:35

Odigrano poslednje kolo nemačkog trećeligaškog karavana

Svojevremeno, od 1995. do 2005. godine, redovan bundesligaš, Hanza zahvaljujući boljoj gol-razlici napušta nemačku treću ligu ove subote.

Posle devet sezona klub iz Roštoka vraća se u drugoligaški karavan. Tamo će zajedno sa Dinamo Drezdenom, koji je i pre poslednjeg kola obezbedio prolaz. Što se tiče Hanze, presudio je manji broj primljenih golova od Ingloštata. I jedni i drugi osvojili su po 71 bod, ali je Hanzina gol-razlika bolja za tri (52:33), a Ingloštatova (56:40).

U direktnom duelu sa rivalom za treće mesto, koje vodi u baraž protiv šesnaestoplasiranog iz Cvajte, Ingloštat je savladao 3:1 Minhen 1860, dok je Hanzi za drugo mesto bio dovoljan remi sa Libekom 1:1.

Otpisani gosti šokirali su sve u Roštoku pogotkom Bendžamina u 26. minutu. Olakšanje je stiglo tek u finišu prvog poluvremena, kada je HSV-ov đak, 28-godišnji Bentli Bakster Ban iz penala doneo izjednačenje. Ipak, uz podršku 7.500 svojih navijača kojima su nemačke vlasti dozvolile ulazak na stadion, fudbaleri Hanze uspeli su da u drugom poluvremenu ne dozvole novo neprijatno iznenađenje i sačuvaju potrebnu prednost za promociju u viši rang.

Što se tiče donjeg dela tabele, Irdingenu je opstanak doneo remi sa Manhajnom u gostima (1:1). U Regionalnu ligu ispali su Mepen, Bajern Minhen 2, Libek i Unterhahing.

NEMAČKA 3 – 38. (POSLEDNJE) KOLO

Bajern 2 - Halešer 0:1 (0:1)