Jang Bojs (©Reuters)

Probudila se mašina iz Berna: Četiri komada za osam minuta

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.06.20. | 22:23

Jang Bojs deklasirao Ksamaks - 6:0

Biće šampionska trka u Švajcarskoj uzbudljivija nego ikad. Na poraz jednog kandidata za titulu, porazom odgovara drugi. Na pobedu jednog, stiže pobeda drugog kao odgovor.

Novo kolo, 26. po redu. Prvi na teren je izašao Jang Bojs i odigrao najbolju utakmicu u 2020. godini. Ksamaks se držao nešto više od pola sata, a onda je uleteo u uragan.

Za samo osam minuta Mladići iz Berna su postigli četiri gola! Na kraju Jang Bojs – Ksamaks 6:0! Pola tuceta u mreži davljenika iz Nojšatela.

Seriju je otvorio Ebišer u 37. minutu, a kao na fabričkoj traci do kraja poluvremena po gol su dodali Nsame, Fašnaht, pa opet Nsame. U nastavku su se u strelce upisali i Sijero i Mešak.

U startnoj postavi Jang Bojsa bio je i Miralem Sulejmani i igrao do 73. minuta.

Bojsi su rekli svoje, spavaće na vrhu tabele, a sada je red da Sankt Galen odgovori. Na papiru gledano, trebalo bi da ima još lakši posao, jer mu u goste dolazi fenjeraš Tun.