Žerson (©AFP)

Rajković ostao nemoćan na majstoriju Žersona, Marselj na pragu Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.04.22. | 22:41

Sjajan potez Brazilca bio dovoljan za trijumf u Remsu

Fudbaleri Marselja su trijumfom u Remsu postali najozbiljniji kandidat za direktan plasman u Ligu šampiona. Slavili su teškom mukom protiv Predraga Rajkovića i drugova, udarili 19. recku u sezoni i zadržali šest bodova viška u odnosu na trećeplasirani Ren - četiri kola do kraja. Večeras je čovek odluke bio sve bolji Žerson koji je u 83. minutu posle odličnog driblinga obezbedio nova tri boda ekipi sa Velodroma - 1:0.

Dobio je Marselj devet od poslednjih 10 utakmica. Oružje je položio samo pred šampionom u Parizu i još jednom dokazao da zaslužuje plasman u elitno takmičenje. Rems je uprkos porazu ostao ušuškan u sredini tabele sa 40 bodova (24 manje od večerašnjeg rivala), devet iznad opasne zone.

Marselj je očekivano dominirao, imao loptu 71 odsto vremena u posedu, ali i domaćin je znao da preti. Igrali su fudbaleri Remsa strpljivo, čekali priliku iz kontri, ali je nisu dočekali. Jedna majstorija Žersona na kraju je bila vredna tri boda.

Igrao se 83. minut kada je odbrana Remsa zaboravila Brazilca na levoj strani. To je primetio Paje, poslao mu pas, a onda je usledio sjajan dribling kojim se bivši igrač Rome i Flamenga namestio na šut i potom poslao neodbranjiv udarac u gol koji je čuvao Rajković. Srpski golman je bio nemoćan, iako je pre toga upisao tri intervencije.

FRANCUSKA 1 - 34. KOLO

Lion - Monpelje 5:2 (2:2)