Navijači u Belorusiji (©Reuters)

Rezerve BATE-a razmontirale Dinamo Brest i spakovale mu šest golova u mrežu

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.05.20. | 21:12

Mogu li istu stvar sutra da ponove prvotimci?

Nije tajna da aktuelni šampion Belorusije, ekipa Dinama iz Bresta, nije ni nalik onom timu koji je prethodne godine osvojio trofej. Štaviše, dugo su se „vukli“ po donjem delu tabele, a tek kroz poslednjih nekoliko rundi uspeli su da se dograbe sedmog mesta. Međutim, njihovim rezervama daleko od toga da cvetaju ruže, pošto su danas doživele pravu blamažu protiv BATE-a, primile šest golova i tako ostale na 14. mestu – 2:6 (1:4).

Poređenja radi, samo Gorodeja ima goru gol razliku od rezervi Dinama iz Bresta. Poslednjeplasirani tim na tabeli primio je ukupno 33 gola na devet utakmica, dok je današnji domaćin iz deset utakmica loptu iz mreže vadio ukupno 27 puta.

Danas je goleada krenula još od 6. minuta kada je Maksim Gevoj u 6. minutu sa bele tačke probio led i nagovestio pravi potop domaćeg tima. Jer već 14 minuta kasnije je Pavel Paševič povisio na 0:2, a kroz deset minuta na semaforu je stajalo vrtoglavih 0:3… Ni to nije bio kraj, pošto je Timoti Šarkovski u 32. minutu doveo BATE u vođstvo od 0:4, da bi baš pred pauzu Dmitrij Dubrov ipak uspeo da donekle spase obraz domaćih.

U nastavku utakmice ploča se nije promenila. Doduše, sa golovima se stalo već nakon 15 minuta. Prvo je Ivan Kaloškin u 48. minutu ponovo odveo BATE na „četiri razlike“, Gevoj je novim golom sa bele tačke dodatno pogoršao stanje za domaće, a Dubrov je još jednim golom pokazao da je jedini koji možda vredi u čitavom sastavu rezervi Dinama iz Bresta. Odbrana svakako nije jača strana ove ekipe.

Videćemo koliko će raspucani sutra u velikom derbiju biti prvotimci ove dve ekipe.