San svakog golmana: S gola na gol za pobedu u 91. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.04.22. | 22:35

Rikardo Ganjo će pamtiti ovu subotu do kraja života

Svaki fudbaler sanja da postigne gol u poslednjem minutu za pobedu, pogotovo ako ona otvara vrata velikog uspeha.

A, jedan je ostvario takav svoj san danas. I to je po profesiji – golman. Čuvar mreže italijanske Modene Rikardo Ganjo pamtiće ovu subotu do kraja života.

Golman Modene je uspeo da u 91. minutu utakmice protiv Imolezea postigne pogodak i to s gola na gol! Lopta koju je degažirao Ganjo je preskočila njegovog kolegu Rosija na drugoj strani terena i završila u mreži. Bio je to gol koji je žuto-plavima doneo pobedu od 2:1.

I ne samo to, nego je ovaj trijumf odmakao Modenu na četiri boda od najbližeg pratioca Ređane dva kola pre kraja Serije C. Ako se neko čudo ne dogodi u poslednja dva kola, moglo bi lako da se ispostavi da je Ganjov gol doneo klubu promociju u viši rang.

Inače, Imoleze, koji je pretposlednji na tabeli, u 87. minutu je dobio penal i izjednačio na 1:1 u Modeni, a onda je usledio hladan tuš na neverovatan način...