©Reuters
©Reuters

Surova osveta Atalante: Frozinone petardom ispraćen iz Bergama

Vreme čitanja: 2min | pon. 15.01.24. | 22:26

Domaćin trijumfom (5:0) ostao u trci za Ligu šampiona, gosti nastavili da tonu ka opasnoj zoni

Razigrani i u usponu forme, igrači Atalante iskoristili su gostovanje uzdrmanog Frozinonea da poprave bodovni saldo i gol razliku, a ubedljivom pobedom (5:0) istovremeno su se i surovo osvetili povratniku u Seriju A za jesenji poraz (1:2).

Blickrig domaćina i tri gola u šest minuta praktično su već u ranoj fazi utakmice otklonili dileme po pitanju ishoda. Mrežu gostiju u 8. minutu načeo je Teun Kopmajners sa bele tačke, a već u 13. je Ederson udvostručio prednost Atalante.

Tim iz Bergama uspeo je praktično iz narednog napada da ponovo matira Stefana Turatija, ovaj put preko Čarlsa de Ketelarea pa je već u 14. minutu rezultat bio 3:0.

Rano stečena ubedljiva prednost je uticala da Atalanta u nastavku susreta rutinski usmeri susret ka još jednom trijumfu koji su u završnici utakmice pogocima ukrasili Davide Zapakosta i Emil Holm.

Novom pobedom, 10. u prvenstvu, Atalanta je iskoristila remi Fjorentine da priđe četvrtoplasiranoj ekipi na samo bod i nastavi trku za mesto koje vodi u ligu šampiona. sa druge strane, Frozinone je ostao na samo jednom bodu iz prethodnih sedam kola i sada je već u situaciji da strepi za opstanak jer je sa 19 bodova na samo dva više od Verone koja je u zoni ispadanja.