Teško će se Peter Boš izvući posle ovoga... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.11.21. | 22:41

Ren ponizio Lion u Bretanji - 4:1

Dugo je već posao Petera Boša na klupi Liona pod znakom pitanja. Pre dve nedelje, kada je protiv Nice ispustio 2:0 (završeno 2:3), glavu su mu sačuvali igrači. Ipak, posle debakla u Bretanji, holandski stručnjak teško da će se izvući. U poslednjem meču 13. kola Ren je ponizio Lion nanevši mu najteži poraz u sezoni, kojim je sasvim izvesno potpisao Bošu otkaz - 4:1 (1:0).

Ne beleži Lion doduše katastrofalne rezultate. Večerašnji poraz bio mu je tek drugi na poslednjih deset utakmica u svim takmičenjima, ali zbog kikseva na startu sezone ne sme da dozvoli sebi da gubi previše bodova. Za Pari Sen Žermenom posle svega 13 utakmica kaska 15 bodova, drugoplasirani Lans pet, Nica i Marselj četiri. Mesto u Ligi šampiona sve više izmiče.

Ren je s druge strane u usponu forme. Serijom od sedam mečeva bez poraza u Ligi 1 (deset u svim takmičenjima), crveno-crni su stigli do pete pozicije i samo ih bod deli od mesta koje naredne sezone vodi u elitno evropsko takmičenje.

Imaju i adut koji bi i tamo mogao da ih odvede. Gaetan Labord je godinama unazad pružao odlične partije u dresu Monpeljea, ali je prelaskom u Ren svoju igru podigao na još viši nivo. Upravo je 27-godišnji napadač i slomio otpor gostiju pred sam odlazak na odmor. Igrao se poslednji minut prvog dela, Benžamin Burižo je centrirao iz kornera, a Labord glavom doneo ekipi Bruna Ženesija potpuno zasluženo vođstvo i svojim osmim golom se izjednačio sa Džonatanom Dejvidom na vrhu liste strelaca. Bio je to 13. udarac Rena u prvom poluvremenu...

Ipak, sve ono što nije iskoristio u prvom, Ren je surovo pogađao u drugom poluvremenu. Po povratku sa pauze na 2:0 povisio je Traore posle Labordovog pokušaja makazica, a u drugom delu nastavka zablistao je levi bek Adrijen Trufer. U 76. minutu je snalažljivo, u padu, okončao kontranapad domaćeg tima, a sedam minuta kasnije demonstrirao odličan volej udarac.

Lukas Paketa je u nadoknadi ublažio poraz sa bele tačke, ali to sigurno neće biti dovoljno da odloži neizbežno. Boš bi već sutra mogao da bude bivši.

FRANCUSKA 1 – 13. KOLO

Lans - Troa 4:0 (3:0)