Tuhel briljirao posle utakmice: Mančester nije došao da pobedi, nije imao ni šansu u drugom poluvremenu

Vreme čitanja: 2min | čet. 07.03.19. | 00:17

Trener PSŽ-a u potpunom šoku posle ispadanja iz Lige šampiona

Došao je Tomas Tuhel pred novinare sa licem šokiranog čoveka. PSŽ je rezervisanu kartu za četvrtfinale Lige šampiona morao da preda Mančester junajtedu i to posle primljenog gola iz penala u 93. minutu (3:1).

Ništa od „ušatog trofeja“ ni ove godine, a toliki milioni su utrošeni u tim, koji ni 2:0 iz Engleske ne može kod kuće da sačuva i to protiv rivala kojem je falilo „pola“ tima.

Tuhel je došao pred novinare i priznao da ne zna šta da kaže.
Oni u drugom poluvremenu nisu imali nijednu šansu. Nemam objašnjenje šta se dogodilo“, rekao je zbunjeni Nemac.

Trener Svetaca tvrdi da je njegov tim uradio sve što je bilo potrebno da bi se prošlo dalje.
Sve smo kontrolisali u prvih 30 minuta. Igrali smo kvalitetno, sa pravim mentalitetom, reagovali smo dobro posle početnog poklona koji smo dali Mančesteru. Imali smo mnogo šansi. I odjednom, pravo niotkud, oni su postigli drugi gol. Mi smo kontrolisali igru, a bio je potpuno neverovatan rezultat na semaforu. Taj drugi gol je sve okrenuo naopačke u našim glavama“.

Među čudnim izjavama Tomasa Tuhela jedna se posebno ističe.
Ni u jednom momentu nisam imao utisak da je Mančester došao da pobedi! Ali, uspeli su i ja im čestitam na tome“.

Na pitanje da li je bio penal za Mančester, Nemac je imao zanimljiv odgovor:
Ja podržavam VAR. Ali, imao sam utisak da taj šut nije išao u okvir gola i ako je tako, onda je potpuno besmisleno u takvim slučajevima dosuditi ovakav penal. Mislim da bi to pravilo o igranju rukom moralo da se bolje precizira, jer ovako nije baš najjasnije“, poručio je Tomas Tuhel.

(FOTO: Reuters)