undefined

Vukić najavio, Đakovac potvrdio trijumf TSC!

Vreme čitanja: 3min | sre. 31.08.22. | 20:49

Kragujevčani lako pali u Bačkoj Topoli - 2:0

Opravdao je TSC ulogu favorita u duelu sa kombinovanim timom Radničkog 1923 i sigurnim trijumfom napravio odličan šlagvort pred gostovanje beogradskoj Crvenoj zvezdi predstojećeg vikenda – 2:0 (1:0). Bila je ovo četvrta pobeda ekipe iz Bačke Topole ove sezone, druga na TSC Areni, a ukupno peta u međusobnim okršajima sa kragujevačkim timom.

Baš kao i u poslednjem susretu ove dve ekipe na Čika Dači, ponovo je Stefan Vukić bio koban po Kragujevčane. Njegov pogodak u 36. minutu trasirao je ekipi sa severa Bačke put ka očekivanom trijumfu, koji je potvrdio Ifet Đakovac lepim golom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Kao što je to i najavio na jučerašnjoj konferenciji za medije, strateg Kragujevčana Dejan Joksimović je u želji da odmori neke od nosilaca igre i sačuva ih za predstojeći okršaj sa Novim Pazarom promešao karte i izveo kombinovani sastav, sa petoricom bonus igrača u startnoj postavi. Na drugoj strani, domaćin je na teren izašao u trenutno najjačem sastavu, sa oporavljenim Antonićem i Vukićem u timu.

Domaćin je od samog starta diktirao ritam igre, ali nikako nije uspevao da dođe do neke iole ozbiljnije prilike pred golom Kragujevčana, koji su, pak, vrebali na svoju šansu iz tranzicije. Solidan udarac Mirčevskog sa distance u 18. minutu i pokušaj Stojića glavom posle kornera desetak minuta kasnije bilo je sve što su fudbaleri TSC-a uradili u prvih pola sata utakmice.

Sve je promenio 36. minut, kada je posle neuspešnog pokušaja centaršuta Saše Jovanovića lopta došla do iskusnog Miloša Cvetkovića, koji je lepo uočio Stefana Vukića, kome nije bilo da iz neposredne blizine zatrese mrežu kragujevačkog tima.

Samo dva minuta kasnije Jovanović se našao u poziciji da domaćinu donese prednost od dva gola, ali je njegov udarac zaustavio oprezni Stojan Leković.

Sa mnogo više energije Šumadinci su ušli u drugo poluvreme. Trener Joksimović pomerio je linije svog tima ka napred, što je ostavilo nešto više prostora domaćim fudbalerima na polovini terena gostiju iz Kragujevca.

Upravo je jednu takvu situaciju početkom drugog poluvremena pokušao da iskoristi strelac vodećeg pogotka za tim iz Bačke Topole Stefan Vukić, koji se nakon idealnog proigravanja od strane Đakovca našao „oči u oči“ sa Lekovićem, ali je mladi čuvar mreže Radničkog 1923 sjajnom reakcijom skinuo zicer napadaču TSC-a. Odlično je Leković reagovao i nakon udarca Ivana Milosavljevića dvadesetak minuta kasnije, kada je takođe uspeo da sačuva svoju mrežu.

Radnički 1923 je tek ulaskom iskusnijih igrača, poput Tomića, Kovačevića, Stoiljkovića i Ubiparipa uspeo da dođe do konkretnije igre u završnoj trećini terena. Nemanja Tomić je odmah po ulasku igru uputio opasnu loptu pred peterac TSC-a, gde je golman domaćeg tima Veljko Ilić uspešno intervenisao ispred Dušana Stoiljkovića.

Imali su Kragujevčani još dve izgledne situacije u samom finišu utakmice da dođu do izjednačenja, ali Stoiljković, a potom i Varjačić nisu uspeli da pogode cilj.

U momentima kada se sudija Šegrt spremao da označi kraj susreta, Ifet Đakovac je elegantnim udarcem stavio tačku na današnju utakmicu i potvrdio trijumf svog tima.

TSC – RADNIČKI 1923 2:0 (1:0)