Slavlje Viktora Đekereša (Reuters)

Zreo za lige petice: Đekereš opet nemilosrdan, Sportingovih 17 golova za 360 minuta

Vreme čitanja: 2min | pet. 19.01.24. | 02:05

Pet komada u mreži Vizele u 18. kolu Primeire

Izgubio je Sporting početkom decembra na gostovanju Vitoriji Gimarais i od tada ruši sve što mu se nađe na putu. U poslednjih nešto više od mesec dana, osam utakmica i isto toliko pobeda. Večeras je petardom počastio Vizelu u 18. kolu Primeire za novu potvrdu koje je prvi favorit za šampionsku titulu na krajnjem zapadu Pirineja - 2:5.

Sa večerašnjih pet, lisabonski Lavovi mogu da se podiče da su na minulih 360 minuta fudbala tresli mreže rivala čak u 17 navrata! Od toga, Viktor Đekereš učestvovao je u sedam golova. Večeras je dva puta matirao golmana domaćih i potvrdio besprekornu formu. Samo na poslednjih šest utakmica isto toliko puta je pogađao uz još četiri asistencije. Od letošnjeg dolaska na Žoze Alvelade odigrao je 25 utakmica u svim takmičenjima uz neverovatne statističke parametre - 21 pogodak i čak deset asistencija.

Dakle, ispostavilo se da onih 20.000.000 evra što je sredinom jula plaćeno Koventriju i nije tako velika suma, jer će uloženi novac, verovatno već od dolazećeg leta, lider portuglaske Primeire naplatiti bar četvorostruko. Jasno je da je reprezentativac Švedske već zreo za Lige petice i da će u redu pred Sportingovim izlogom stajati mnogi evropski velikani.

Vizela za koju je čitav meč odigrao srpski vezista Aleksandar Busnić se još i dobro držala i imala aktivan rezultat pola sata pre kraja utakmice. Čak je domaćin poveo u 13. minutu golom Sora, da bi u sedmom minutu nadoknade prvog dela Đekereš poravnao rezultat. U uvodnim minutima nastavka pogađali su Trinkao i Paulinjo asistirajući jedan drugome, ali je Esende u 63. minutu vratio dozu neizvesnosti. Samo da bi Vizelina odbrana još jednom pala na ispitu iz odbrane prekida. Gorostasni Koates se zakucavši loptu glavom iskupio što je dozvolio Esendeu da pobegne, a na njegov pogodak nadovezao se Đekereš autoritativnom egzekucijom u dalji ugao.