""

Bilbau ne prijaju Tenerife, Todorović nije imao svoje veče

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.10.17. | 21:30

Ekipa sa Kanarskih ostrva stigla do četvrte pobede iz pet utakmica

Košarkaši Tenerifa savladali su Bilbao rezultatom 83:69 i tako nastavili seriju dobrih igara od početka sezone, pošto im je ovo bio četvrti trijumf

Tri pune četvrtine vladala je rezultatska klackalica, odnosno Bilbao je konstantno držao priključak, ali je u poslednjih 10 minuta bio potpuno nemoćan. To je domaćinu ostavilo prostora da napravi veću razliku i utakmicu privede mirnijem kraju.

U pobedničkom sastavu domirao je Mateuš Ponitka sa 16 poena i osam skokova, dok su kod gostiju Žonatan Tabu, Aleks Mumbru i Pere Tomas skupili po 16 koševa. Kandidat za dres Srbije Dejan Todorović nije imao svoje veče, pošto za 21 minut skupio svega četiri poena, uz tek jedan pogodak iz osam pokušaja iz igre.