""

Borac MOZZART Sport se hrabro borio, ali nije imao rešenje za simultanku Dunđerskog!

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.04.14. | 19:51

Košarkaš FMP meč je završio sa 31 poenom i indeksom korisnosti 39

Posle odličnog izdanja protiv Partizana košarkaši Borac MOZZART Sporta u duelu sa FMP-om nisu bili na potrebnom nivou, pa su lako izgubili meč i prepustili bodove izabranicima Milana Gurovića - 85:66. U pobedničkom sastavu najefikasniji je bio Dunđerski sa 31 poenom, uz indeks 39 , dok je kod Čačana prvi strelac bio Pešaković sa 16. Domaći tim je zabeležio čak 13 trojki, a gosti samo 6 iz 21 pokušaja.

Nakon početne prednosti FMP-a, gosti iz Čačka su trojkom Pešakovića preokrenuli rezultat, što je bio signal za prvi tajm-aut Limenki. Potom je usledio period igre kad su se ekipe smenjivale u vođstvu, a prvi kvartal je završen minimalnom prednošću domaćih 20:19.

Početkom druge deonice FMP je stigao do suficita od šest poena (29:23), pa je trener Borca zatražio minut odmora. Čačani su vezali četiri poena, ali je na drugoj strani Matić dao trojku. Potom su Protić i Dunđerski bili precizni van linije 6.75, da bi posle nove dvojke Dunđerskog FMP poveo sa 39:32. Domaći su na odmor otišli sa suficitom od šest poena 42:36.

Najefikasniji u prvih 20 minuta bio je Dunđerski sa 17 poena, dok je kod Borca jedino Pešaković bio dvocifren (deset poena). FMP je postigao osam, a Borac tri trojke, u skokovima gosti su bili bolji, jedan više u odnosu na domaće.

Drugo poluvreme počelo je sa nekoliko promašenih trojki domaćih, koji su ipak vodili sa šest poena (46:40). Trojkom Smiljanića FMP je prvi put došao do dvocifrene prednosti (53:43), u toku je bio 26 minut meča. Tokom treće deonice Limenke su održavale ovu prednost (59:49). Potom je usledila trojka Protića, dvojka Marelje, pa se razlika prepolovila. Ipak, treća četvrtina je završena trojkom Dunđerskog za novu  dvocifrenu prednost, 64:54.

Poslednja deonica počela je promašajem Protića za tri poena, a na suprotnoj strani Đukanović je bio precizan, 67:54. Pri rezultatu 70:54 gosti su zatražili tajm aut. Usledili su poeni Maravića i Dumića, ali su domaći sve vraćali, tako da se prednost nije topila. Već je sredinom poslednjeg kvartala bilo jasno da će domaći sačuvati prednost i meč rešiti u svoju korist. U 38 minutu Čačani su bili u deficitu od 17 poena, 80:63. Tačku na pobedu stavio je novom trojkom Dunđerski za konačnih 85:66.

U narednom kolu Borac MOZZART Sport igra protiv Crnokose, meč je na programu u ponedeljak 21. aprila od 19.00 sati.