Embid propustio celo poluvreme, Janis i Baksi se iživljavali nad Sparsima

Vreme čitanja: 3min | čet. 23.03.23. | 04:29

Karl Entoni Tauns se u velikom stilu vratio na parket

S obzirom da se Čikago bori za plej-in, očekivalo se da na svom parketu pruži jači otpor Filadelfiji ali je počišćen.

Siksersi su slavili sa 116:91 u Gradu vetrova i nastavili triu za prvo mesto na Istoku.

Silovito su otvorili meč iako u timu nije povređenih Džejmsa Hardena i Džejlena Mekdenijelsa. Već u prvoj četvrtini predvođeni raspoloženim Embidom su došli do velikih 20 razlike, a u drugom kvartalu i ogromnih 30. Bilo je jasno da gaze ka ubedljivom trijumfu kada su na poluvreme otišli sa vođstvom 76:48.

Ali su se na drugo poluvreme vratili bez Džoela Embida. Objašnjenje posle meča je bilo da je razlika u rezultata bila visoka ali su iz tima ipak otkrili da je Embid osetio bol u listu noge. Ipak, pretpostavlja se da nije ništa ozbiljno i da će već u petak biti na parketu na gostovanju Golden Stejtu. Za 16 minuta u prvom poluvremenu je zabeležio 12 poena uz po sedam skokova i asistencija i tek dva promašena šuta. Ali je prekinuo strašan košgeterski niz od čak 10 utakmica na kojima je ubacio makar 30 poena.

Ipak, u timu su očigledno rešili da ne rizikuju i da ga čuvaju za mnogo bitnije izazove koji slede i paklen raspored u kojem Sikserse čekaju okršaji sa Golden Stejtom, Finiksom, Denverom i Dalasom u narednih sedam dana.

U Embidovom odsustvu, ulogu lidera je preuzeo Dientoni Melton je bio prvi strelac Siksersa sa 25 poena, dok je za Čikago Vajt ubacio 19 poena.

Filadelfija na Istoku i dalje kasni tri pobede za Milvokijem koji je večeras demonstrirao silu nad slabašnim San Antonijem i deklasirao ga 130:94!

Strašnu partiju je odigrao Janis Adetokunbo. Grk je za samo 24 minuta na parketu ubacio 31 poena uz 14 skokova. Svakako skroman tima Sparsa, pa još bez najboljeg strelca Keldona Džonsona, nije imao šanse... Iako se držao do finiša prvog poluvremena kada je zaostajao samo dva poena razlike. Ali, Milvoki je u poslednjih tri minuta napravio seriju 15:2 uz sva brutalna zakucavanja grčkog asa i do kraja utakmice nije spuštao gas. Iako je Janis celu poslednju četvrtinu presedeo na klupi, Portis i Mildton su sa po 19 poena održali visoku prednost Baksa.

Uzbudljiv meč je viđen i u Mineapolisu gde je sve bilo u znaku prve zvezde domaćih Karla Entonija Taunsa.

Popularni KAT se vratio na teren posle povrede zbog koje je propustio prethodnu 51 utakmicu Tinbervulfsa i potrudio se da ga Atlanta zapamti. Ubacio je 22 poena u pobedi 125: 124, a pobednika su odlučila dva njegova pogođena slobodna bacanja na tri sekunda pre kraja.

Iako je Minesota gubila 10 razlike sedam minuta pre kraja, uspela je je da se serijom 19:5 potpuno vrati u meč. Pored Taunsa, sjajnu partiju je odirgao i rezervista Naz Rid koji je ubacio 26 poena dok je Džejden Mekdenijels dodao jedan manje. Atlanti nije pomoglo ni 29 poena Treja Janga. Bogdan Bogdanović je odigrao slabu utakmicu, nije ga išao šut (1/6 za tri) i utakmicu je završio sa 11 poena.