""

Kinzi i Džerels bolji od Mekejleba

Vreme čitanja: 1min | uto. 28.02.17. | 21:01

Hapoel Jerusalim došao do prve pobede u četvrtfinalnoj seriji Evrokupa protiv Gran Kanarije

Hapoel Jerusalim je korak bliži polufinalu Evrokupa od Gran Kanarije. Izraelski sastav slavio je s 87:67 protiv ekipe sa Kanarskih Ostrva i tako poveo s 1:0 u seriji koja se igra do dve pobede.

U prve dve četvrtine gledali smo potpuno izjednačenu utakmicu, ali je u drugom poluvremenu domaćin počeo da lomi meč na svoju stranu da bi u poslednjoj deonici potpuno prelomio utakmicu. Na kraju se ispostavilo da je to bila veoma ubedljiva pobeda domaćeg tima.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Džerom Dajson sa 20 poena, dok je Tarens Kinzi dodao 14. Amare Stodemajer je dodao još 14, a Kurtis Džerels osam.

Kod gostiju su se najviše istakli Lester Bo Mekejleb sa 12 i Kajl Kjurik sa 10 poena i oni su jedini bili dvocifreni što govori da Gran Kanarija nije imala dovoljno raspoloženih igrača da dobije ovaj susret.

Naredna utakmica igraće se u Španiji 3. marta.