Loše šutersko veče Bogdanovića: Atlanta nadoknadila minus 24 pa stala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 07.01.21. | 08:41

Šarlot odličnu igru pretočio u treću ovosezonsku pobedu, 12 poena Nemanje Bjelice u trijumfu Sakramenta

Košarkaši Atlante poraženi su na svom terenu od Šarlota 94:102 (11:27, 29:32, 27:22, 27:21), iako su u drugom delu igre uspeli da nadoknade čak 24 poena zaostatka.

Gosti su do prve pobede posle tri vezana poraza stigli na krilima veoma raspoloženog Gordona Hejvarda koji je upisao čak 44 poena, uz sedam skokova i dve asistencije.

Američki krilni centar sjajnom partijom ostavio je u senci Džona Kolinsa koji je predvodio Atlantu sa dabl-dabl učinkom i 23 poena uz 11 skokova.

Šarlot je već u prvoj deonici stigao do dovocifrene prednosti, dopustivši rivalu da postigne samo 11 poena u prvih 12 minuta. Prednost je tokom druge četvrtine dostigla i maksimalnih +24, ali je domaći tim fenomenalnom serijom 19:2 na početku poslednjeg kvartala uspeo da istopi prednost i stigne do prvog vođstva na utakmici.

Pola koša prednosti, pet minuta pre kraja utakmice ujedno je bilo i poslednje vođstvo Atlante na susretu. Gosti su se potom ponovo odvojili na više od dva poseda vođstva, a do pobede su stigli sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja.

Udeo u trećem uzastopnom porazu Jastrebova imao je i srpski košarkaš Bogdan Bogdanović koji je imao veoma loše šutersko veče (1/5 iz igre, 0/3 za tri) i za 18 minuta na terenu upisao je samo dva poena.

Atlanta posle osam susreta ima po četiri trijumfa i poraza, dok je Šarlot na istom broju utakmica upisao tri pobede.

Sakramento je upisao četvrtu pobedu u sezoni. Na svom parketu je bio bolji od Čikaga (128:124), uz 24 poena Rišona Holmsa (osam skokova, pet asistencija), ali i zadovoljavajući rolu Nemanje Bjelice.

Srpski košarkaš je postigao 12 poena, na parketu je proveo 19 minuta, ubacio tri od sedam pokušaja iz igre, a dopisao je pet asistencija i četiri skoka.

Za Kingse je dabl-dabl učinak ostvario Marvin Begli (21 poen, 12 skokova), ali ih brine povreda Dirona Foksa, zbog povrede lože igrao je samo pet minuta.