""
""

Mega pala u Čačku: Odlični trio predvodio Borac do druge pobede!

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.05.14. | 20:58

Marelja postigao 20, Protić 19, Albijanić 17 u trijumfu protiv Beograđana – 83:71

Igrači Borac MOZZART Sporta su odigrali briljantnu utakmicu, iznenadili Mega Vizuru i prekinuli seriju Beograđana od četiri uzastopne pobede – 83:71 (21:23, 23:12, 20:18, 19:18).

U timu Raška Bojića nije bilo slabog pojedinca, a prednjačili su Marelja, Protić i Albijanić.

U poraženom timu Veličković je završio meč bez poena, a najefikasniji je bio Micić sa 12 poena. Čačani su upisali 10 trojki, uz 27 skokova. Najbolji indeks ostvario je Marelja - 33.

Borac MOZZART Sport i Mega Vizura utakmicu su otvorili poenima Marelje i Varde (4:4). Posle dve trojke Beograđana, Krstića i Micića (4:12) trener Čačana Bojić je zatražio prvi minut odmora. Nakon kontre Pešakovića, Marelja je zakucao za aplauze sa tribina. U devetom  minutu pri rezultatu 16:18, gosti su  zatražili tajm aut kome je prethodila  trojka Radovića.

Novim zakucavanjem Marelje Borac je izjednačio rezultat (18:18). Prva četvrtina je završena trojkom Dumića, uz zvuk sirene, za rezultat - 21:23.

Druga četvrtina je započela trojkom kapitena domaćih Radovića. Potom je Borac poveo sa 26:25, a zatim je usledila serija izabranika Raška Bojića za suficit od šest poena (31:25). Novi tajm aut zatražio je Dejan Milojević. Gosti su za šest minuta druge deonice dali samo četiri poena, a Novica Veličković se do tog trenutka nije upisao u strelce. U finišu poluvremena Protić je dao četiri poena, a uz zvuk sirene postigao je trojku. Borac MOZZART Sport je na odmor otišao sa najvećom razlikom, devet poena - 44:35.

U prvih 20 minuta samo je Marelja imao dvocifreni učinak (13). Domaći igrači su upisali šest, a gosti trojku manje. Mega je  bila bolja za tri skoka. Novica Veličković je ostao bez upisanog poena.

Drugo poluvreme Borac je počeo poenima Albijanića i Radovića za prvu dvocifrenu prednost (49:35). Domaći su napravili seriju 11:3, a Beograđani jednostavno nisu imali rešenje za razigrani Borac koji je stigao do suficita od 20 poena - 58:38, 60:40. Već tada se nazirala druga superligaška pobeda Čačana. Pred kraj trećeg kvartala Marelja je imao slab učinak sa linije slobodnih bacanja. U poslednjih deset, odlučujućih, minuta Borac MOZZART Sport je ušao sa suficitom od 11 poena.

Trener Milojević je sa podmlađenim sastavom pokušao da anulira prednost domaćih, ali je poslednji kvartal počeo trojkom Pešakovića. Sredinom četvrte  četvrtine Beograđani su opet imali deficit manji od deset poena, 69:60. Kad se odlučivao pobednik susreta Protić je odigravao jedan na jedan, postigao trojku i rešio pitanje bodova koji su ostali u Čačku.

BORAC MOZZART SPORT - MEGA VIZURA 83:71
/21:23, 23:12, 20:18, 19:18/

Dvorana: Borca
Gledalaca: 1.200
Sudije: Nikolić, M.J uras, J. Juras

BORAC: Avramović, Mitrović, Čarapić, Maravić, Marelja 20, Gavrilović, Dumić 6, Pešaković 11, Albijanić 17, Cvetković, Protić 19, Radović 10.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 6, Dangubić 9, Micić 12, Luković 7, Veličković, Miljenović 10, Jokić 7, Varda 11, Bojić, Milovanović, Jaramaz 9.

Piše: Đurđe Mečanin