Micić ostavio povredu za sobom i spakovao 19 poena Darušafaki

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.05.23. | 19:52

Efes poveo u četvrtfinalnoj seriji, Fener rutinski sa Tofašom

Odlične vesti stižu iz Istanbula, Vasilije Micić se vratio na teren posle udarca koji je dobio u koleno tokom derbija sa Fenerbahčeom i odmah poveo Efes do pobede.

Srpski as ubacio je 19 poena (6/11 iz igre, 1/3 za tri), uz po tri skoka i asistencije za pobedu nad Darušafakom rezultatom 104:94 (27:18, 31:32, 21:22, 25:22) u prvom četvrtfinalnom meču turskog prvenstva. Micić je na parketu proveo skoro 24 minuta i nije pokazivao znake povrede, tačnije probleme je ostavio za sobom i odmah bio od krucijalnog značaja za pobedu nekadašnjeg šampiona Evrope. Propustio je gostovanje Merkezefendiju i odmah se vratio u prepoznatljivu formu.

Efes je vodio praktično svih 40 minuta, Darušafaki nije ostavljeno previše prostora za manevar, ni mogućnost da bude ravnopravan takmac u večerašnjem duelu. Domaćin je apsolutno kontrolisao najveći deo susreta, držao sigurnu distancu i kada se činilo da bi Darušafaka možda mogla da učini susret interesantnijim Micić je trojkom pokrenuo seriju 13:1 za manje od tri minuta kojom se otišlo na +17 (94:77) i to je bilo to.

Pored Micića odlične partije imali su Rodrig Bobua i Vil Klajburn. Prvi je bio najbolji strelac utakmice sa 26 poena (5/7 za tri), dok je drugi skupio 18 poena i 11 skokova. Šejn Larkin je dopisao po sedam poena i dodavanja.

Darušafaka nije mogla do trijumfa, ali se nije pokazala ni u lošem svetlu. Odlično je izgledala u napadu, ali je izostao bilo kakav defanzivni odgovor na igru gradskog rivala. Doguš Ozdemir i Džan Korkmaz ubacili su po 22 poena, dok je Markel Starks imao 19 poena i pet asistencija.

Poput Efesa i Fenerbahče je potvrdio ulogu favorita pošto je pobedio Tofaš rezultatom 93:78 (28:20, 19:15, 20:20, 26:23).

Ovde nije bilo gotovo nikakve dileme, pogotovo u drugom poluvremenu kome će utakmica pripasti, samo je bilo pitanje koja će konačna razlika biti. Fener je komotno odradio posao i mogao čak ubedljivije da slavi da Dimitris Itudis nije odlučio da obori minutažu svojim ključnim igračima.

Marko Gudurić je proveo na terenu nešto manje od 11 minuta i imao tri poena uz jednu asistenciju, a najefikasniji bio je 24-godišnji Sehmus Hazer sa 17 poena i po četiri skoka i asistencije. Džonatan Motli je takođe imao 17 poena, uz osam uhvaćenih lopti. Prvi strelac utakmice bio je snažni centar Bubakar Ture sa 23 poena uz jedan skok do dabl-dabla.