Opasan dabl-dabl Jokića, Gudurić i Smailagić bez poena

Vreme čitanja: 3min | pon. 13.01.20. | 08:24

Denver rutinski savladao Kliperse - 114:104

Ispred Denvera na Zapadnoj konferenciji samo su Los Anđeles Lejkersi. Nagetsi ove sezone igraju jako dobro, a to su pokazali protiv još jednog tima iz Los Anđelesa - Klipersa. Rutinska pobeda za ekipu Majkla Melouna uz sjajnu igru Nikole Jokića koja je samo šlag na torti u trijumfu od 114:104.

Nikola je posle slabijeg početka sezone sada uhvatio svoj dobro poznati ritam, a noćas je zabeležio opasan dabl-dabl. Ubacio je 20 poena i imao je čak 15 skokova.

Naravno, Jokić je bio u prvoj petorci, proveo je na parketu 31 i po minut, a pored 20 poena i 15 skokova imao je i šest asistencija pa možemo da kažemo da je bio blizu tripl-dabla. Imao je i jednu ukradenu loptu. Ukupan šut iz igre bio mu je 6/14, a za tri poena gađao je 3/4. Slobodna bacanja skoro bez greške - 5/6. Od 15 skokova čak 13 su bili defanzivni.

Generalno je to bio dobar meč za Denver, Klipersi su uspeli da izdrže ritam samo u prvoj četvrtini, ali već u drugoj je Denver stigao do prednosti od 37:22 i posle toga je domaćin sa tih 14 poena prednosti lagano išao do trijumfa. Klipersi su u poslednjoj deonici uspeli malo da istope razliku, ali suštinski pobeda Denvera nije dolazila u pitanje.

Zanimljivo je da su trojiica igrača Klipersa bili najefikasniji na meču, a opet gosti nisu uspeli do pobede. Lenard je dao 30, Lu Vilijams je dodao 26, a Herel 25. Međutim, nisu imali pravu podršku.

Kod Denvera je osim Jokića odličan bio Džamal Mari sa 19 poena, Heris je dodao 15, Porter 13, Moris 12, Grant 11 koliko je ubacio i Kreg. Denver je imao više raspoloženih igrača i došao je do pobede timski.

Na kraju krajeva, imao je Jokića.

Još jedna interesantna utakmica igrala se između Memfisa i Golden Stejt Voriorsa, a Grizliji su vrlo lako izašli na kraj sa Ratnicima dobivši ih rutinski sa 20 razlike - 122:102.

Golden Stejt se držao u prvom poluvremenu, ali je presudna bila treća četvrtina u kojoj je Memfis napravio 18 poena razlike i tu onda povratka za goste nije bilo.

Na terenu smo na ovoj utakmici mogli da gledamo dva srpska igrača, ali nažalost nisu imali neku veću minutažu da pokažu šta znaju.

Alen Smailagić je proveo sedam minuta u igri u redovima Voriorsa, nije se upisao u strelce, ali je imao tri skoka i jednu asistenciju uz jednu blokadu.

Sa druge strane, i Marko Gudurić je dobio šansu kod Memfisa, ali baš na kašičicu. Proveo je u igri nešto više od dva minuta, a za to vreme upisao je jednu asistenciju.