Gardašević (©Reuters)

Milica Gardašević ispustila bronzu i završila šesta

Vreme čitanja: 1min | ned. 03.03.24. | 22:36

Srpska atletičarka skočila 6,74m

Tako blizu, a tako daleko… Srpska skakačica u dalj Milica Gardašević osvojila je šesto mesto na Svetskom dvoranskom prvenstvu u atletici, koje se održava u Glazgovu.

Najduži skok Gardaševićeve je bio 6,74 metra, što nije bilo dovoljno da bi se našla na pobedničkom postolju. A, u jednom momentu je imala bronzanu medalju u rukama…

Milica je ovaj svoj najduži skok ostvarila u četvrtoj seriji i na kraju tog kruga bila je na trećem mestu. Međutim, posle toga su je prestigle tri takmičarke, tako da je srpska atletičarka ostala bez odličja.

Zlato je pripalo Tari Dejvis-Vudhol iz SAD skokom od 7,07 metara, srebro je osvojila njena zemljakinja Moni Nikols (6.85m), dok je bronzu oko vrata okačila Fatima Dijame iz Španije (6,78m).

Milicu Gardašević ćemo na leto gledati na Olimpijskim igrama u Parizu, u istoj disciplini sa Ivanom Španović.