Kraj Dušanovog sna: Dva dobra seta premalo za Zvereva

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.02.21. | 11:08

Nemac ide dalje – 3:0

Dobar pokušaj, ali nije uspeo Dušan Lajović da ostvari san i napravi najveći korak na grend slemu u karijeri.

Srpski teniser odigrao je dva dobra seta, ali izgubio oba, pa je Aleksander Zverev na kraju ubedljivo izborio plasman u četvrtfinale Australijan opena – 6:4, 7:6, 6:3.

Lajoviću je četvrto kolo najdalje što je došao na grend slemu u Melburnu, a isti takav rezultat ostvario je na Rolan Garosu 2014. godine. Plasman među osam najboljih ostaje mu i dalje van domašaja.

A, sjajno je počeo Dušan današnji meč. Oduzeo je Zverevu prvi servis gem u meču i poveo sa 2:0, ali nije uspeo da ga potvrdi, Nemac mu je odmah uzvratio istom merom. Imao je Lajović priliku za brejk i u narednom gemu, nije je iskoristio i Zverev je polako okretao set u svoju korist. Na 3:3 je ponovo oduzeo Dušanu servis i tu prednost je sačuvao do kraja seta.

Najviše borbe viđeno je u drugom setu, brejkova nije bilo sve do 5:5. Tada je Zverev došao do brejka, a kada je servirao za osvajanje seta, Lajović mu je uzvratio. U taj brejku Nemac je bio bolji sa 7:5.

U poslednjem setu Zverev je poveo sa 3:1 i stečenu prednost rutinski sačuvao do pobede i plasmana u četvrtfinale.

Aleksander Zverev će u narednom kolu igrati sa pobednikom meča Novak Đoković – Miloš Raonić.