""
""

Serena kao stena! Vimbldon ponovo pokoren, rekord Štefi Graf ide u istoriju!

Vreme čitanja: 1min | sub. 09.07.16. | 16:53

Anđelika Kerber nije imala snage da se nosi sa fantastičnom Amerikankom - 7:5, 6:3

Teniska kraljica Serena Vilijams nastavlja teror! Amerikanka je odbranila šampionsku titulu na Vimbldonu i izjednačila se sa Štefi Graf po broju osvojenih Gren slem titula. Ona je u velikom finalu u Londonu bila bolja od još jedne Nemice Anđelik Kerber i domogla se sedmog trofeja u jednom od najprestižnijih turnira na planeti - 7:5, 6:3.

Nošena besprekornim servisom, Serena je u oba seta lagano lomila rivalku i u ključnim trenucima dolazaila do ključne razluke. U prvom setu brejk je pao u 12. gemu, a u drugom nešto ranije, pri rezultatu 4:3 za Amerikanku, koja potom na koristi meč loptu i dobija meč.

Vilijamsovoj je ovo 22. Gren slem titula, čime je izjednačila rekord slavne Nemice, a svaka naredna će zapravo predstavljati pomeranje istorijske granice.