Janik Siner (© AFP)

Siner prvi put stigao do polufinala, sada gleda ka Đokoviću ili Rubljovu

Vreme čitanja: 1min | uto. 11.07.23. | 19:16

Italijan odigrao sjajan meč protiv Rusa Safiulina na Vimbldonu

Bilo je potrebno danas tačno dva sata i 17 minuta za Janika Sinera da se plasira u polufinale Vimbldona, njegovo prvo polufinale nekog gren slema u karijeri. Sine je u četiri seta savladao 92. igrača sveta Romana Safiulina 6:4, 3:6, 6:2, 6:2.

Italijan sada čeka rasplet okršaja Đokovića i Rubljova kako bi dobio protivnika u narednom meču.

Još uvek se pamti okršaj Sinera i Đokovića prošle godine na Vimbldonu kada je Italijan u četvrtfinalu izgledao izvanredno, imao 2:0 u setovima protiv Srbina, ali ni to nije bilo dovoljno za pobedu. Đoković se razgoropadio i došao do preokreta.

Što se tiče samog meča protiv Rusa, koji je bio najprijatnije iznenađenje turnira, problem je viđen samo u drugom setu. Roman je tada uspeo da dođe do brejka i osvoji set za 1:1. Međutim posle toga nije bilo drame. Siner je blistao i dva puta slavio sa po 6:2 i tako došao do najboljeg rezultata u karijeri.

U petak će pokušati da postane drugi Italijan u dve godine koji bi igrao finale, pošto je to uspeo Mateo Beretini 2021