""

Aduric doveo Baske na vrata Evrope, Sevilja oborila klupski rekord (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.03.16. | 22:00

Tim iz Andaluzije došao do 12. uzastopne prvenstvene pobede na Sančez Pishuanu

Kako igra vremešni Aric Aduric! Sjajni napadač Atletika iz Bilbaa blistao je večeras protiv Deportiva iz La Korunje. Baskijci su slavili sa 4:1 u meču 27. kola Primere, a Aduric je postigao het-trik.

Inače, ovo je Aduricu bio već treći het-tik u sezoni, što nikome od konkurencije u Primeri nije pošlo za rukom.

Baskijci razbijač je golove dao u rasponu od 36. do 51. minutu, pa nije bilo šanse da slabašni gosti iz Galicije izbegnu treći uzastopni poraz zaredom u Primeri.

Atletik posle ovog trijumfa ima samo bod manje od šestoplasirane Selte koja je večeras kod kuće odigrala bez golova u duelu sa odličnim Viljarealom.

Imaju šta večeras da slave i navijači Sevilje. Njihov tim je kod kuće savladao Eibar sa 1:0. To je osvajaču Lige Evrope bila 12. uzastopna pobeda u Primeri na stadionu Sančez Pishuan.

Gorostasni Fernando Ljorente je već u 11. minutu rešio pitanje pobednika u Andaluziji.

Gostujuća ekipa nije bila te sreće da utakmicu završi kompletna, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Ljiljo Kasteljano.

Pobedila je i ekipa Valensije i to na gostovanju Malagi sa 2:1, a trener Slepih miševa Geri Nevil sada može makar malo lakše da diše.