Vreme čitanja: 2min | ned. 12.02.17. | 16:25

Lagan dan za Kopljanike koji su zabeležili petu vezanu pobedu u poteri za Fajenordom

Slavlje Ajaksa

Ajaks ne odustaje od borbe! Jeste da lider Fajenord ima veliku prednost od pet bodova, ali Kopljanici se ne obaziru na to već iz kola u kolo nižu pobede sa nadom da će se gigant iz Roterdama negde okliznuti.

Na Amsterdam Areni nije danas bilo nikakvog iznenađenja. Sparta je lako položila oružje, bilo je 2:0 za domaćina i nastavak sjajne serije Ajaksa od šest uzastopnih (pet u Erediviziji) pobeda. Mlade snage su se danas pobrinule za trijumf Kopljanika, a prvi gol, i to kakav, postigao je Bertrand Traore. Napadač koji nastupa na pozajmici iz Čelsija, fantastično je promešao odbranu gostiju u finišu prvog poluvremena i lukavim udarcem sa nekih 16 metara doneo je vođstvo domaćinu.

Malo nakon što je lopta krenula sa centra u nastavku sve je bilo gotovo. Sjajnu akciju i pas Zijeha majstorski je iskoristio mlađani Kasper Dolberg koji je postavio konačnih 2:0. Mladi Danac, kojeg mediji u Hoilandiji uveliko porede sa legendarnim Van Bastenom nastavio je sjajni niz pogodaka, i već ih ima 10 na kontu u svojoj debitantskoj sezoni među seniorima.