""

Atalanta ponovo napada Evropu

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.01.18. | 19:54

Ubedljiva ekipa Đanj Pjera Gasperinija

Atalanta će i ove sezone pokušati da se domogne plasmana u evropska takmičenja. Ekipa Đan Pjera Gasperinija savladala je Sasuolo u Ređo Emiliji, čime je preskočila Milan na sedmom mestu i približila se šestoplasiranoj Sampdoriji na bod zaostatka – 0:3 (0:1).

Gosti iz Bergama su rutinski odradili posao protiv neubedljivog domaćina, na vreme su postizali golove i značajno podigli samopouzdanje pred prvu utakmicu polufinala Kupa Italije protiv Juventusa.

Trenutak koji dogodio se na isteku pola časa igre promenio je kompletan tok utakmice. Tada je Josip Iličić odličnim centaršutem iz pogodio Masijela na drugoj stativi, a ovaj iskoristio pogrešno istčavanje Konsiljija i doveo goste u vođstvo.

Atalanta je nakon toga imala apsolutnu kontrolu utakmice i čekala novu šansu da u potpunosti dotuče protivnika. Ona je stigla u 83. minutu, kada je Kristante iskoristio neodlučnost odbrane domaćih i duplirao vođstvo.

Treći pogodak, koji je postigao Remo Frojler, biće deo velike diskusije, s obzirom da su arbitri dugo većali, pregledavali snimak na VAR tehnologiji, a onda posle dobrih pet-šest minuta doneli konačnu odluku. Biće pravo čudo ukoliko ova tehnologija potraje na Apeninima, pošto je sve više onih koji se javno protive zbog načina na koji se ona uprotrebljava.