""
""

Bajern iskalio bes na Oldenburgu, srpski trio opet dobar

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.10.17. | 21:08

Košarkaši Bajerna pre dva dana su doživeli poraz od Vircburga, ali su u nedelju iskalili bes protiv Oldenburga. Ekipa Aleksandra Đorđevića u Minhenu je pregazila rivala sa 95:74 (30:8, 19:20, 23:24, 23:22) u utakmici petog kola nemačke Bundeslige.

Bila je to četvrta pobeda Bajerna u čijim redovima je srpski trio ponovo imao značajnu ulogu i opravdao očekivanja.

Najzapaženiji bio je Milan Mačvan sa 12 poena i pet skokova, Stefan Jović dodao je po šest poena i asistencija, a šest poena uz jedan skok upisao je Vladimir Lučić.

Bolji od ostalih u gostujućoj ekipi bili su Brajon Alen sa 20 poena i Riki Polden koji je ubacio tri poena manje.

Đorđevićeva ekipa je praktično već u prvoj četvrtini trasirala put ka pobedi, pošto je u tom periodu slavila sa 30:8 i potpuno se napadački razigrala.

U nastavku utakmice Bavarci su rutinski održavali tu prednost i samo je bilo pitanje da li će gostima sa severa dozvoliti da makar malo ublaže poraz.

(FOTO: Starsport)

Aleksandar ĐorđevićBajern MinhenEvroligaKošarkaška BundesligaMilan MačvanStefan JovićVladimir Lučić