"Barton slavi gol"

Barnli se raduje - ko kaže da Barton ne zna da zablista? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.01.16. | 23:08

Džoi ne važi za fudbalskog umetnika, ali je u pobedi protiv Brentforda postigao sjajan gol iz slobodnjaka

Barton slavi golU prvom meču 27. kola Čempionšipa Barnli je opravdao ulogu favorita i trijumfovao na gostovanju jedanaestoplasiranom Brentfordu s 3:1. Meč su obeležila prva dva gola gostiju koja su postignuta tako što su Skot Arfild i Džoi Barton pogodili sam ćošak gola Brentforda.

Prvi je bio precizan iz igre, vukao je loptu ka šesnaestercu i opalio sa nekoj 20, 25 metara toliko precizno da 26-godipšnji Dejvid Baton nije imao šanse za odbranu. Isto je bilo i u 30. minutu kada je Barton iz koraka opalio iz slobodnjaka i doneo osetnu prednost svom timu. Bartona smo navikli da gledamo u nekim drugim ulogama na terenu, ali pokazao je da i u njegovim nogama ima fudbalske magije.

Do poluvremena već je bilo 0:3, Džordž Bojd je pogodio i praktično zašečatio pitanje pobednika pa ni utešan hitac Alana Džadža ništa nije promenio.

Po okončanju ovog duela Barnli se sa 48 bodova na kontu nalazi na 4. poziciji na tabeli druge lige Engleske, a ispred  njega su Derbi (49), Hal (50) i Midlzbro (55) i dve utakmice manje. Brentford je ostao na sigurnom 11. mest sa 36 osvojenih bodova.