""

Belgija na Mundijalu, BiH blizu baraža (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.09.17. | 22:36

Jan Vertongen i Romelu Lukaku presudili Grcima - 2:1

Belgija je novi siguran učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine. Crveni đavoli su savladali Grčku u gostima s 2:1 (0:0) i tako su došli do 22. boda na kontu koji im i matematički donosi plasman na Mundijal!

Čak i sa bodom bi Belgijanci praktično otišli u Rusiju, ali sada ništa, pa ni teoretsko čudo, ne može da ih od tog uspeha odvoji.

Bio je to meč bez golova na Karaiskakiju sve do 70. minuta kada je Jan Vertongen odapeo strelu i probušio mrežu domaćina. Zeca je brzo reagovao i doneo izjednačenje Grcima samo tri minuta kasnije, ali je posle dva minuta Belgija opet bila u prednosti posle pogotka Romelua Lukakua.

Do sada su se na prvenstvo Sveta plasirali Rusija (domaćin), Brazil, Iran, Japan i Meksiko. A evo sada i Belgija.

A šansu za prolaz kroz baraž tražiće Bosna i Hecegovina, ako uspe da zadrži drugu poziciju ispred Grčke. Bosanci imaju 14 bodova posle trijumfa nad Gibraltarom u gostima s 4:0, dok je Grčka na 13. Igraju se još dve runde kvalifikacija do kraja, a Grčka ima malo lakši raspored.

Do pol-pozicije u bitki za baraž Bosanci su stigli sigurnom pobedom na gostovanju Gibraltaru. Strelci su bili Džeko (dva gola), Kodro i Lulić.

Gledaće se gol-razlika ako dve selekcije imaju isti broj bodova.

Dakle, Belgija ide direktno, BiH i Grčka se bore za drugo mesto. Bosanci su za bod ispred za sada.