""
""

Benfika gurnula Boavistu ka dnu, Guedes opravdao Santošev poziv (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 08.11.15. | 19:18

Boavista je izgubila sa 2:0 u Lisabonu, a utakmicu je završila bez isključenog Mandijanga

Nekada su Benfika i Boavista vodili duele za šampionsku titulu, ali sada su to davno prošla vremena. Večeras je Benfika slavila sa 2:0 u Lisabonu u meču 10. kola Primeire i koliko-toliko zadržala korak sa vodećim Portom.

Možda više od pobede navijače lisabonskih Orlova može da raduje dobra igra i gol talentovanog 18-godišnjeg napadača Gonzala Guedesa.

On je u 39. minutu lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednosti Benfiki. Ujedno opravdao je i poziv selektora Fernanda Santoša u seniorsku reprezentaciju gde bi trebalo da debituje na prijateljskim mečevima sa Rusijom ili Luksemburgom.

Na drugi pogodak pristalice domaće ekipe morale su da čekaju sve do 89. minuta, kada je Mehdi Karsela Gonzales bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Boaviste.

Tu nije bio kraj nevoljama kluba iz Porta, pošto je u 90. minutu Boavista ostala bez Idrize Mandijanga koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje.