""
""

Benfika je ponovo prava kaznena ekspedija u Portugaliji! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 26.01.16. | 23:32

Fudbaleri Benfike nastavili su da seju strah po Portugalu, a ovaj put došlo je na red takmičenje u Liga kupu. Stradao je domaći Moreirense, a lisabonski Orlovi slavili su sa 6:1 u meču trećeg kola B grupe.

Najveći junak večerašnjeg trijumfa bio je raspoloženi Brazilac Anderson Taliska. Fudbaler Benfike postigao je het-trik, golovima u 12, 14. i 82. minutu.

Ništa manje raspoložen nije bio ni Niko Gaitan, dvostruki strelac, u 20. i poslednjem minutu utakmice. Četvrti pogodak za goste dao je Raul Himenez u 30. minutu.

Ovo je najpopularnijem portugalskom klubu bila deveta uzastopna pobeda računajući sva domaća takmičenja. Ujedno, Orlovi su sedmi put zaredom savladali Moreirense.

Ranije danas, u prvoj utakmici trećeg kola B grupe portugalskog Liga kupa ekipa Nasionala je na svom stadionu savladala Orijental sa 1:0.

TaliskaRaul HimenezPortugalNikolas GaitanmoreirenseLiga kup PortugalaEvropaBenfika