Bilbao posle 14 godina slavio na Madrigalu i sapleo Viljareal (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.04.18. | 23:07

Injaki Vilijams dao i namestio gol u pobedi od 3:1

Atletik Bilbao je već mogao da ode na godišnji odmor, ali ga to nije sprečilo da pokvari posao Viljarealu i nanese mu nezgodan poraz (3:1) koji bi mogao Žutoj podmornici da zakomplikuje posao u borbi za Ligu Evrope.

Ovakvom ishodu poslednjeg meča 31. kola Primere ponajviše su se obradovali Đirona i Selta jer mogu ponovo da uhvate priključak za šesto mesto.

Čak 14 godina su navijači Atletika čekali na prvenstvenu pobedu na stadionu El Madrigal, a imali su šta da vide večeras. Kao i Unai Emeri, trener Pari Sen Žermena koji je bio na tribinama.

A počelo je sjajno za goste, jer je već u četvrtom minutu Injigo Kordoba zatresao mrežu na asistencu Injakija Vilijamsa.

Crno dete Baskije je odličnu partiju potvrdio golom za 2:0 u 51. minutu, a onda je Karlos Baka pogotkom u 67. minutu smanjio zaostatak i vratio nadu navijačima Viljareala.

Istu je, tri minuta pre kraja utakmice, ugasio Iker Muniain. Viljareal je utakmicu završio sa igračem manje jer je drugi žuti karton i isključenje u 89. minutu zaradio Alvaro.