""
""

Blekburn želi nazad u Premijer ligu

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.12.15. | 22:52

Fudbaleri Blekburn Roversa nastavili su sa dobrim partijama u Čempionšipu. Nekadašnji prvak Engleske na svom terenu je savladao Roteram u 20. kolu drugog po kvalitetu takmičenja na Ostrvu - 1:0.

Ovo je Blekburnu bila sedma uzastopna utakmica bez poraza, odnosno četvrti trijumf u pomenutom periodu.

Do njega su, ruku na srce, došli uz dosta sreće pošto je jedini gol na Ivud Parku bio delo gostujućeg fudbalera Luka Hajama koji je u 31. minutu pogodi sopstvenu mrežu.

Ovaj poraz mogao bi ekipu Roterama da baci na poslednje mesto na tabeli, ako Bolton u subotu pobedi na gostovanju kod Hal Sitija.

U drugoj večerašnjoj utakmici Vulverhempton je na svom Mulineu odigrao 1:1 protiv Notingem Foresta.

Itan Ibenks-Landel je u 15. minutu doveo Vulvse do prednosti, ali je 10 minuta pre kraja utakmice bod dvostrukom šampionu Evrope doneo Dekster Blekstok.