“Boateng style” i Serija B u Ćezeni, Miha nemilosrdan prema kumu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 17:05

Brijenca iskopirao Mesija, nesrećni Peluzo će biti predmet sprdnje narednih dana. Sampdorija napravila ključni korak ka Evropi, Atalanta se osigurala

Dejan Stanković je tek na početku trenerske karijere. Radi kao pomoćnik Andrei Stramaćoniju u Udinezeu i polako se sprema za samostalnu karijeru. Isti put je pre nekoliko godina prošao njegov kum i dugogodišnji saigrač Siniša Mihajlović. Učio je od Roberta Manćinija da bi se potom samostalno otisnuo u trenerske vode. Danas je Mihajlović očitao lekciju kumu Stankoviću i njegovom šefu Stramaćoniju.

Mihina Sampdorija je sa 4:1 pregazila Udineze na Friuliju i napravila veliki, a možda i ključni korak ka plasman u Ligu Evrope. Bajernovo dete Roberto Sorijano je otvorio Doriji vrata pobede u Udinama. Dva gola italijanskog veziste su odvela meča u tok kakav je Mihajlović priželjkivao. U 80. minutu, Akva je posle kontranapada povisio na 3:0 i rešio sve dileme. Legenda Toto Di Natale je uspeo sa penala da postigne počani pogodak za Zebre i dođe do 207. prvenstvenog gola u Seriji A, a Dankan je u 90. minutu postavio konačnih 4:1.

Gol Franka Brijence i spektakularan lažnjak kojim je “polomio kičmu” Federiku Peluzu su glavni utisak sa meča Ćezena - Sasuolo, uprkos tome što su domaći poraženi 2:3, iako su vodili 2:0. Brijenca je u stilu Lea Mesija prevario Peluza koji je iskopirao neslavan pad Džeroma Boatenga i u narednom subjekat će biti predmet ismevanja na Apeninima.

Ali Sasuolo je u drugom poluvremenu režirao veliki preokret. Počeo je Zaza prelepim golom kada je prevario dvojicu čuvara, nastavio Tajder, da bi domaći tim dotukao Misiroli snažnim udarcem sa distance. Tako je Ćezena i teoretski izgubila svaku nadu da će sačuvati opstanak. Posle godinu dana se opet seli u Seriji B.

Atalanta je praktično osigurala opstanak, pošto je takođe kao gost i identičnim rezultatom poput Sasuola slavila u Palermu. Bez Dibale u prvoj postavi, Sicilijanci su lako položili oružje pred gostima iz Bergama. Baseli je najavio trijumf posle prelepe akcije gostiju. Potom je nespretni Anđelković zatresao sopstvenu mrežu. Nadu Rosanerima je vratio Franko Vaskez, ali je “PapuGomez strašnim udarcem pod prečku overio pobedu Atalante. Nekadašnji miljenik navijača Katanije odlučio pitanje pobednika. Palermu nije pomogao ni igrač više pošto je isključen golman gostiju Vlada Avramov. Beloti je promašio penal, a sve što su domaći do kraja uspeli je da preko Rigonija smanje na 2:3.