""
""

Boavista samo razljutila velikana: Zmajevima derbi Porta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 23.09.16. | 22:00

Gosti brzo poveli, što je samo motivisalo domaćina da odgovori na furiozan način - 3:1

Boavista je pokazala zube, ali je to bilo sve što je sastav Ervina Sančeza uspeo da uradi na Dragau ove večeri. Portu je primljeni pogodak s početka meča bio samo dodatni motiv da na vreme upali motore i dođe do preokreta i trijumfa u gradskom derbiju - 3:1 (2:1).

A gosti su poveli već u petom minutu i to pogokom Nuna Enrikea, nakon asistencije Fabija Espinja. Ipak, Portu nije trebalo prevše vremena da dođe do izjednačenja. Andre Silva se sjajno ubacio iz drugog plana i pravovremeni centaršut Otavinja glavom poslao iza leđa Kamrana Agajeva.

Upravo su Nuno Enrike, Otavinjo i na kraju Andre Silva, bili glavni akteri situacije oko postizanja trećeg gola na meču. Enrike je kroz šesnaesterac bukvalno jurio Otavinja dok ga nije srušio, nakon čega je Andre Silva bio siguran sa bele tačke.

Boavista se u nastavku meča dugo "držala u životu", ali je na kraju ipak popustila. Za to je bio odgovoran golman gostiju, koji je katastrofalno reagovao na centaršut Aleksa Teljesa, lopta mu je prošla kroz ruke i odsela pored leve stative gostujuće gola.